Niebieski Tydzień w Ostromecku z fordońskimi policjantami i młodzieżą

2 min czytania
Niebieski Tydzień w Ostromecku z fordońskimi policjantami i młodzieżą

W Ostromecku po raz kolejny rozbrzmiały głosy młodzieży zaangażowanej w walkę z agresją i zagrożeniami cyfrowego świata. Fordońscy policjanci wraz z lokalną społecznością zorganizowali wyjątkowy tydzień pełen edukacji, konkursów i ważnych rozmów o bezpieczeństwie.

  • Ostromecko miejscem inspirujących działań profilaktycznych fordońskiej policji
  • Jak młodzież z Ostromecka poznawała zasady odpowiedzialności i zdrowych wyborów

Ostromecko miejscem inspirujących działań profilaktycznych fordońskiej policji

W Zespole Szkół w Ostromecku odbyła się kolejna edycja Niebieskiego Tygodnia” inicjatywy, która ma na celu uświadamianie młodych ludzi o zagrożeniach współczesnego świata oraz promowanie bezpiecznych zachowań. Policjanci z komisariatu w Fordonie aktywnie zaangażowali się w organizację zajęć, które łączyły edukację z kreatywnością.

Uczniowie wszystkich klas mogli wziąć udział w konkursie plastycznym. Dla najmłodszych temat dotyczył agresji jej przyczyn i skutków, natomiast starsi uczniowie skupili się na problematyce bezpieczeństwa w internecie, co jest niezwykle istotne w dobie cyfryzacji życia codziennego.

Jak młodzież z Ostromecka poznawała zasady odpowiedzialności i zdrowych wyborów

Podczas spotkań prowadzonych przez funkcjonariuszy uczestnicy dowiedzieli się, jak ważne jest świadome korzystanie z urządzeń elektronicznych oraz jakie konsekwencje niesie za sobą niewłaściwe zachowanie w sieci. Starsze klasy zostały również zapoznane z kwestiami prawnymi dotyczącymi nieletnich, zagrożeniami uzależnień oraz znaczeniem pojęcia demoralizacji.

Finałem całego wydarzenia było uroczyste podsumowanie, podczas którego wręczono nagrody zwycięzcom konkursu plastycznego. Fundatorem nagród był Urząd Gminy w Dąbrowie Chełmińskiej, co podkreśla zaangażowanie lokalnych władz w promowanie wartościowych inicjatyw dla młodzieży.

Edukacja to najlepsza inwestycja w przyszłość naszych dzieci” mówiła jedna z organizatorek wydarzenia.

Dzięki takim działaniom Ostromecko staje się miejscem, gdzie młodzi ludzie uczą się nie tylko teorii, ale także praktycznych umiejętności radzenia sobie z wyzwaniami współczesnego świata.

Na podst. Policja Bydgoszcz

Autor: krystian