Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Bydgoszcz

Jak często odwiedzać groomera?

Kim jest groomer i czym dokładnie się zajmuje?

Groomer to po prostu fryzjer naszych czworonogów. Groomerzy nie tylko przycinają sierść, ale zajmują się też myciem, usuwaniem “martwej” sierści psów, czyszczeniem uszu, pozbywaniem się insektów, obcinaniem pazurków i wieloma innymi zabiegami. W zakres usług wchodzą również różnego rodzaju kąpiele lecznicze czy relaksacyjne, jak również przygotowanie naszych pupili na wystawy i pokazy. Można powiedzieć że salon groomerski to takie SPA dla psów!

Ciężkie do rozczesania kołtuny? Niech zajmie się tym profesjonalista!

Właściciele psów z długą sierścią doskonale rozumieją co mamy na myśli. Wcale nie potrzeba wielogodzinnej zabawy z naszym pupilem czy spacerów po lesie, aby sierść naszego czworonoga była pełna kołtunów - wystarczy codzienne życie. Co nie oznacza że psiaki z krótką sierścią nie miewają tego problemu! I już nie chodzi o to jak pies prezentuje się na spacerze, pamiętajmy że zaniedbana sierść może gromadzić kurz i inne zanieczyszczenia które mogą prowadzić do wielu infekcji i chorób, a tego zapewne chcemy uniknąć. I właśnie tutaj na scenę wkraczają groomerzy! Ich pracą jest pielęgnacja Twojego pupila - od ciężkich do rozczesania kołtunów, przez obcinanie pazurów, aż po mycie zębów.

Opanowanie i profesjonalizm groomera to podstawa udanej współpracy!

Jesteśmy świadomi że współdziałanie z groomerem nie kończy się na jednej wizycie. Powinniśmy znaleźć takiego profesjonalistę z którym będzie najlepiej się dogadywał nasz pupil, ale również my bez problemu będziemy mogli współpracować z groomerem. Warto także dowiedzieć się jakie kompetencje posiada fryzjer naszego czworonożnego przyjaciela. Dla zwierzaków wizyta u groomera to często wielkie emocje, warto więc znaleźć kogoś kto będzie się starał żeby były to pozytywne emocje. Taka osoba powinna mieć dobre podejście do zwierząt jak i do samych właścicieli.

Jeśli zostaniesz zapytany o alergie czy choroby skórne Twojego psiaka, wiedz że trafiłeś w dobre miejsce - groomer chce jak najlepiej dla Twojego pupila, dobierając kosmetyki i sposoby pielęgnacji bezpośrednio dla niego. 

Kiedy i jak często powinniśmy chodzić z naszym psem na zabiegi do groomera? 

Na pytanie “kiedy?” nie mamy konkretnej odpowiedzi - to wszystko zależy od Ciebie. Jeśli nie radzisz sobie z przycinaniem sierści swojego pupila albo po prostu chcesz żeby zajął się tym profesjonalista to na pewno dobry powód aby ruszyć do groomera. Pamiętajmy jednak że w takich salonach wykonuje się o wiele więcej zabiegów, to nie tylko czyszczenie i strzyżenie futra naszych czworonogów. Fryzjer zajmie się również obcięciem pazurów czy profesjonalnym czyszczeniem uszu, oczu i zębów.

Podsumowując - do groomera idziemy kiedy chcemy aby nasz psiak wyglądał lepiej dzięki wyczesanej i przyciętej sierści, umytym uszom i obciętym pazurom, gdy chcemy dać mu trochę dodatkowej przyjemności podczas kąpieli relaksacyjnych lub kiedy nasz pupil będzie startował w pokazie.

 

Jeśli chodzi o częstotliwość odwiedzania psiego fryzjera, zależna jest ona od długości włosia twojego czworonoga oraz zabiegów z jakich chcesz u niego skorzystać. Logicznym jest że psy o krótszej sierści jak na przykład jamnik czy buldog francuski, nie będą potrzebowały zabiegu trymowania (usuwanie “martwej” części podszerstka) czy przycinania włosia, tak często jak psy o sierści dłuższej jak maltańczyk czy shih-tzu. Zalecane jest jednak aby było robione to regularnie, raz na 2-3 miesiące, aby Twój psi kompan miał ładną i zdrową sierść, bez zabrudzeń, kołtunów czy insektów.