Wykorzystanie dekoracji dostępnych w hurtowni lub wykonanych własnoręcznie

Zakup dekoracji lub ich własnoręczne stworzenie i skomponowanie jest nieodzownym elementem organizacji niemal każdej uroczystości. To one tworzą nastrój już od samego wejścia. Dekoracje jednak są miłym akcentem także w mniej formalnych okolicznościach, możemy wykorzystać je w domu, a jeżeli dodatkowo sami je wykonamy, cieszą jeszcze bardziej. Tworzenie elementów dekoracyjnych jest też miłą formą kreatywnej organizacji czasu spędzanego z dziećmi.

Dekoracje na formalne uroczystości

Dekoracje są elementem dekoracyjnym każdej zorganizowanej uroczystości. Trudno wyobrazić sobie wesele lub bal sylwestrowy bez zawieszonych serpentyn czy balonów. Widok udekorowanej nimi sali od razu wprawia gości w szampański nastrój. Mnogość ich kolorów i kształtów sprawia, że bez problemu dostosujemy je do każdej aranżacji.

Balony w kształcie postaci z bajek czy zwierzątek zachwycą każdego malucha, znajdą zastosowanie  w zorganizowanych imprezach urodzinowych czy zabawach plenerowych.

Wszelkiego rodzaju dekoracje mogą też pomagać budować pozytywny wizerunek firmy - stanowią nie tylko ozdobę wnętrza gabinetu czy przykładowo stoiska firmowego podczas targów, ale także mogą być reklamą firmy. Zamówienie lub stworzenie dekoracji,np. balonów w barwach logo firmy lub z napisem jej nazwy z pewności ułatwi utrwalenie dobrego wizerunku firmy u potencjalnych klientów.

Dekoracje stworzone w domu

Kreatywne spędzanie czasu doceniają nie tylko dzieci, ale coraz częściej dorośli. Zachęcają swoje pociechy do samodzielnego przygotowania ozdób. Ma to zastosowanie przede wszystkim na święta: Bożego Narodzenia czy Wielkanocy. Poprzez dostępność różnego rodzaju materiałów ozdobnych, jakie oferuje hurtownia dekoracji, bez problemu przygotujemy atrybuty świąt.

W okresie Bożego Narodzenia można wykorzystać kule styropianowe, które mogą być bazą do stworzenia bombek na choinkę - takie kule możemy znaleźć w sklepie internetowym Dekolo.pl. Stanowią pole do popisu, jeżeli chodzi o ich dekorowanie: możemy użyć nie tylko farb czy flamastrów, ale pobawić się elementami takimi, jak cekiny, ozdobne pinezki, kolorowe sznureczki. Dzięki temu można stworzyć kolekcję unikatowych bombek, co nie tylko zakończy się piękną kompozycją, ale także pozwoli miło spędzić czas w gronie rodziny. Wykorzystując natomiast oponkę styropianową i  przyklejając do niej gałązki świerków, szyszki, spryskując sztucznym śniegiem z łatwością stworzymy ozdobę na drzwi w postaci wianka świątecznego.

Na Wielkanoc z kolei przydadzą się jajka styropianowe. Ozdabiając je farbami, akcesoriami dekoracyjnymi czy naklejkami tematycznymi, wyczarujemy barwną ich kolekcję. Do tego możemy nabyć kurczaczki czy zajączki wielkanocne, odpowiednio je przyozdobić i stworzyć z tego klimatyczną całość.

Dekoracje także możemy tworzyć bez specjalnej okazji. Możemy je wykorzystać jako konkursy dla dzieci - np. "kto stworzy najpiękniejszą bombkę". Jeżeli już zdecydujemy się zorganizować urodziny dziecku w swoim domu, możemy w ten sposób zorganizować czas dzieciom - będą szczęśliwe, bo nie tylko miło spędzą czas, ale i efekt swojej pracy zabiorą ze sobą na pamiątkę.

Dekoracje są też nieodzownym elementem wyposażenia domu. Nadają one charakteru wnętrzu, bo wiadomo, że "diabeł tkwi w szczegółach". Takie własnoręcznie wykonane dekoracje szczególnie nadadzą się do pokoju dziecięcego, np. styropianowe literki po pomalowaniu mogą utworzyć imię dziecka, co przyklejone na ścianę, będzie stanowiło piękny akcent dekoracyjny.

Własnoręcznie wykonane ozdoby nie tylko pięknie wyglądają, ale rozwijają wyobraźnię, rozwijają zdolności manualne i po prostu przynoszą radość.