Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Bydgoszcz

Krem z filtrem na mróz i słońce. Na co zwrócić uwagę?

Silne słońce, mróz i wiatr powodują, że trzeba zwrócić szczególną uwagę na wybór kosmetyków dla małych dzieci. Powinny one zapewniać odpowiednią ochronę i regeneracje skóry, aby pozostała ona zdrowa i zapewniała dobrą ochronę przed czynnikami zewnętrznymi. Niewłaściwy dobór kosmetyków może skutkować podrażnieniami i oparzeniami słonecznymi. Do smarowania twarzy dziecka najlepiej wybrać krem z filtrem dla niemowląt, który zapewni ochronę przed słońcem. Na co zwracać uwagę kupując kremy z na lato i zimę?

Filtry przeciwsłoneczne dla niemowląt.

Filtry przeciwsłoneczne dzielą się na chemiczne (organiczne) i mineralne (fizyczne/nieorganiczne). Filtry chemiczne przenikają przez skórę, gdzie pochłaniają fotony promieniowania, zamieniając je na ciepło. Utrzymują się stosunkowo długo na skórze, ale i tak trzeba pamiętać o ich częstym nakładaniu, szczególnie po kąpielach w wodzie. Nie są odpowiednie dla dzieci poniżej 2. roku życia.

Dla najmłodszych dzieci zdecydowanie lepiej wybierać filtry fizyczne, które działają jak lustro, odbijając promieniowanie od delikatnej skóry dziecka. Należy pamiętać o ich częstym i dokładnym nakładaniu, szczególnie po kontakcie z wodą. Rzadziej niż filtry chemiczne powodują podrażnienia i alergie dlatego mogą być stosowane już od 6. miesiąca życia (wcześniej skóra dziecka w ogóle nie powinna być wystawiana na działanie światła słonecznego). Kremy z filtrem mineralnym należy nakładać dość obficie przed wyjściem na dwór, a później zabieg ten powtarzać co 2 – 3 godziny i po każdej kąpieli, aby utrzymać ochronę na wysokim poziomie. Zachęcamy do zapoznania się z ciekawym artykulem odnośnie: Kosmetyki bezpieczne dla skóry niemowlaka

Wybór kremu na zimę.

Zimne powietrze i wiatr na dworze, oraz ciepłe i suche powietrze w domach, sprawiają, że zima to wyjątkowo trudny czas dla delikatnej skóry małych dzieci. Niekorzystne warunki mogą powodować nadmierne wysuszanie skóry i jej podrażnienia. Dlatego warto postawić na składniki, które będą temu zapobiegać i chronić skórę niemowlaka. Krem na zimę powinien być bogaty w tłuszcze (olej arganowy, masło shea, olejek ze słodkich migdałów), które zapewnią skórze nawilżenie, regeneracje i ochronę. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na wyciągi z roślin (rumianek, nagietek, rokitnik), które wspomogą regeneracje i złagodzą podrażnienia skóry. Wybierając krem do twarzy dziecka nie można zapominać, aby zawierał on również filtry przeciwsłoneczne.