Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Bydgoszcz

5 najgłupszych sposobów na oszczędzanie

Oszczędzanie zawsze jest potrzebne i właściwie każda metoda gromadzenia pieniędzy ma swoją wartość, pod warunkiem, że udaje się osiągnąć określony cel. Tyle tylko, że fantazja ludzka jest nieograniczona, a niektóre pomysły są po prostu wyjątkowo głupie.

1. Trzymanie pieniędzy w skarpecie

W bieliźniarce, pod poduszką itp. To wyjątkowo głupi sposób na przechowywanie pieniędzy. Nie tylko narażasz się na to, że twoje pieniądze nie będą zarabiały nawet grosza (choć przy aktualnym oprocentowaniu to faktycznie grosze), ale przede wszystkim narażasz się na kradzież, a nawet rozbój. Nie dość na tym, pieniądze to przecież papier, który wyjątkowo łatwo się pali i niszczy pod wpływem wody. Jeszcze jedna ważna uwaga. Jeśli pieniądze się zgubią, a właściciel nie znajdzie, już po dwóch latach stają się własnością Skarbu Państwa.

2. Jazda na rezerwie

Niektórzy mają taki idiotyczny pomysł, bo twierdzą, że paliwo w baku dodatkowo obciąża pojazd, a więc zużycie benzyny jest wyższe. Zaufaj specjalistom, którzy podkreślają bzdurę tego sposobu. Możesz mieć pewność, że wcześniej czy później mechanik zarobi na tobie niemałe pieniądze, bo będzie musiał naprawić układ paliwowy w aucie.

3. Niejedzenie

To sposób wybierany bardzo chętnie przez studentów. Ci, którzy dzielą swój budżet na codzienne koszty, wpadają na pomysł, aby jednego dnia w tygodniu zafundować sobie głodówkę. To nie tylko ruina dla zdrowia, która z czasem kończy się koniecznością zażywania kosztownych suplementów, ale przede wszystkim zerowa oszczędność. Najadamy się dzień wcześniej wieczorem i w ten sposób i tak wydajemy pieniądze.

4. Dokupywanie dodatkowych produktów dla zdobycia zniżki

Znacie z pewnością tą serię promocji. Czasem trzeba coś dokupić, po to, aby zapłacić okrągłą kwotę i otrzymać w zamian prezent. Zwykle to zupełnie niepotrzebna rzecz, np. ściereczka warta dwa złote, która od lat zalega w magazynie sklepowym. Czasem po prostu promocja obejmuje kupienie trzech produktów w cenie dwóch. Nagle okazuje się, że mamy w domu takie ilości żółtego sera, że po prostu nie jesteśmy go w stanie zjeść i wyrzucamy. To zwykłe marnowanie pieniędzy.

5. Oszczędzanie na wodzie

Nie zrozummy się źle, wodę trzeba oszczędzać, jest droga i jest jej niestety coraz mniej. Tyle tylko, że znasz tę sytuację z tramwaju lub sklepu, gdy czujesz, że osoba stojąca obok ciebie po prostu się nie myje, aby zaoszczędzić wodę? Bez komentarza.

Artykuł powstał we współpracy z portalem: https://chwilowki-online-bez-weryfikacji.pl/