Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Bydgoszcz

Tonery do drukarek, to obok papieru ksero jeden z najczęściej kupowanych materiałów eksploatacyjnych w wielu biurach i firmach handlowych. W jaki sposób firmy zaopatrują się w nie najczęściej?

Sklep internetowy, czy stacjonarny?

W czasach, gdy praktycznie wszystko można dostać w sieci, klienci – w tym również firmy i instytucje – mają do dyspozycji wiele sklepów internetowych z wyposażeniem i materiałami dla biur. W sklepach takich można dostać zarówno same drukarki i urządzenia wielofunkcyjne, jak też tonery do drukarek laserowych, bębny i inne materiały oraz części zamienne. Dokonując zakupów w sieci, klient jednak musi być pewien, że poradzi sobie z wymianą. Zwykle nie jest ona problemem – zwłaszcza, że duże firmy zatrudniają często własnych konserwatorów sprzętu. Zaletą sklepów internetowych jest bogata oferta i stosunkowo niewysokie ceny. Wadą – konieczność samodzielnej wymiany.

Serwisy drukarek laserowych oferujące też sprzedaż tonerów, zwykle wymieniają je w cenie zakupu. Wiele firm zajmujących się serwisowaniem drukarek i dostawą tonerów, oferuje korzystne rabaty stałym klientom, co również zachęca do lojalnego korzystania z ich oferty.

Oryginał, czy zamiennik – czy warto oszczędzać na tonerach?

Szukając oszczędności, wiele firm decyduje się na zakup zamienników, czyli tonerów regenerowanych. Jeszcze do niedawna kartridże regenerowane uważane były za zdecydowanie gorsze. Ich wydajność była dużo słabsza, wydruki często miały słabszą jakość, czasem nawet zdarzało się uszkodzenie bębna drukarki. Współczesne zamienniki charakteryzuje coraz wyższa jakość i obecnie niewiele ustępują oryginałom. Oczywiście mówimy tu o produktach firm, które dbają o swoją reputację i do regeneracji używają wyłącznie najwyższej jakości narzędzi i komponentów. Kupując takie tonery regenerowane, klient niewiele ryzykuje – pomijając fakt, że dostaje do ręki produkt wysokiej jakości, ma gwarancję możliwości wymiany w przypadku, gdyby jednak toner okazał się wadliwy.

Jednak pomimo że nowoczesne zamienniki są prawie jak oryginały, wiele osób uważa, że „prawie” robi wielką różnicę nie tylko w cenie. Jakość oryginałów rzeczywiście jest niedościgniona i różnice w odcieniach wydruku, oraz w ilości stron na 1 toner są dostrzegalne.

Używanie oryginalnego tonera - więcej na bkpraxis.com.pl jest też bardzo istotne w przypadku niektórych nowych urządzeń. Producenci czasem uzależniają możliwość skorzystania z bezpłatnego serwisu drukarki w ramach gwarancji właśnie od faktu, czy był w niej używany toner oryginalny, czy też zamiennik.