Opony leśne są produkowane z myślą o najtrudniejszych warunkach terenowych. Najczęściej wykorzystujemy je w harwesterach, forwarderach oraz skiderach. Maszyny z tym typem opon biorą udział przy wycince drzew, zasypywaniu dziur, a także transporcie drewna. Wybierając opony leśne powinniśmy pamiętać o kilku prostych zasadach. Przede wszystkim nie należy na nich oszczędzać. Szeroki wybór specjalistycznych opon oferują nam wykwalifikowane sklepy internetowe.

Opony leśne do każdych warunków terenowych

Warto zdać sobie sprawę z niezwykle istotnej roli, jaką pełnią opony leśne przy pracy w trudnym terenie. Oferują one wysoki komfort pracy, pozwalają swobodnie poruszać się po najtrudniejszym terenie, a także zachowują stabilne położenie maszyny przy pracy na dużym pochyleniu. Opony leśne są również specjalnie bieżnikowane i wzmocnione, aby odznaczać się maksymalną odporność na uszkodzenia mechaniczne. W związku z tym, decydując się na zakup nowego kompletu opon leśnych, warto wybrać nieco droższe modele od renomowanego producenta.

O czym pamiętać przy zakupie opon leśnych?

Na początek warto doprecyzować, jakich opon potrzebujemy. Nieco inaczej prezentują się opony do harvestera, forwerdera czy ciągnika rolniczego do pracy w lesie. Należy zatem sprawdzić najważniejsze parametry opon dedykowanych przez producenta do naszego sprzętu rolniczego. Cenne informacje dostarcza nam tabela nośności opon. Informuje ona o maksymalnym, dopuszczalnym obciążeniu na osie pojazdu. Należy uwzględnić zarówno masę pojazdu, jak również przewożonego ładunku.

Kolejnym istotnym elementem jest współczynnik odsadzenia. Doświadczonym rolnikom nie trzeba oczywiście tłumaczyć, co to jest ET felgi. To współczynnik, który informuje o tym, jaką powierzchnię zajmuje opona w nadkolu pojazdu. Jest to szczególnie istotne w przypadku maszyn rolniczych pracujących na dużym obciążeniu. Zgodność ET felgi informuje o tym, że koło nie będzie zahaczać o nadkola i błotniki w trakcie pracy, nawet przy ciężkich ładunkach. Wybierając opony leśne należy także uwzględnić ich dokładny rozmiar oraz typ ogumienia.

Czy warto zakupić opony leśne przez Internet?

Dlaczego warto dokonać zakupu przez Internet?

Podstawowym argumentem jest kwestia czysto finansowa. Sklepy internetowe w odróżnieniu od sklepów naziemnych ponoszą dużo niższe koszty działalności i w związku z tym, mogą zaoferować klientom konkurencyjne ceny. Opony leśne nie nalezą do najtańszych, dlatego każda zniżka jest dla nas niezwykle istotna. Zakup w dobrym sklepie internetowym pozwala również obniżyć koszty dostawy. Przy zakupach na wysoką cenę, dostawa towaru często jest bezpłatna.

Sklepy internetowe oferują również znacznie szerszy wybór produktów. Możesz zatem znaleźć idealnie dobrane koła bliźniacze, specjalistyczne opony, a nawet akcesoria w postaci łańcuchów do pracy w górzystym i ośnieżonym terenie. Dzięki temu, bez trudu wybierzesz opony, które idealnie wypełnią swoją rolę w ekstremalnych warunkach leśnych.

Wysoka jakość czy niższa cena?

W tym aspekcie odpowiedź może być tylko jedna. Kupując opony leśne należy przede wszystkim zwrócić uwagę na wysoką jakość. Nie oszczędzajmy przy zakupie, ponieważ to zwykle prowadzi do większych strat w przyszłości. Niskobudżetowe opony rolnicze są bardziej podatne na uszkodzenia i zużycie. W przypadku opon leśnych, taki komplet nie wytrzyma długiej i intensywnej pracy i już niebawem wymusi na nas dokonanie kolejnego zakupu.