Łęczycka otwarta – autobusy wracają na trasy od środy
Przebudowa ul. Łęczyckiej na Bartodziejach wchodzi w kolejną fazę. Właśnie zakończono pierwszy etap prac, umożliwiając ponowne otwarcie ulicy dla ruchu. Już od środy, 10 lipca, autobusy wrócą na swoje standardowe trasy, co przyniesie ulgę mieszkańcom. Jednak to nie koniec działań – przed nami jeszcze dwa etapy robót.

Zakończenie pierwszego etapu prac na ul. Łęczyckiej

Przebudowa ul. Łęczyckiej na Bartodziejach to jedna z kluczowych inwestycji mających na celu poprawę infrastruktury drogowej w naszym mieście. W ramach pierwszego etapu prac, który właśnie się zakończył, wykonano nowe chodniki i wjazdy na posesje, a także położono nową nawierzchnię. Zadanie realizowała firma Strabag i obejmowało ono odcinek od ulicy Kamiennej do ulicy Fordońskiej.

Udostępnienie ulicy dla ruchu i powrót autobusów

We wtorek, 9 lipca, w godzinach popołudniowych, otwarty zostanie przebudowany odcinek ul. Łęczyckiej od ul. Fordońskiej. Dzień później, 10 lipca, autobusy linii nr 59, 64, 69, 89 i 33N wrócą na swoje standardowe trasy, kończąc tym samym okres objazdów przez ul. Bałtycką. Mieszkańcy Bartodziejów na pewno odczują ulgę, gdyż powrót do standardowych tras komunikacji miejskiej znacznie ułatwi codzienne podróże.

Rozpoczęcie drugiego etapu robót

Po zakończeniu prac na pierwszym odcinku, firma Strabag przystąpi do realizacji drugiego etapu. Obejmuje on odcinek od ronda na ul. Skłodowskiej-Curie do ul. Bocznej, w pobliżu stacji benzynowej. Prace te rozpoczną się we wtorek, 9 lipca, kiedy to zamknięty zostanie dla ruchu wskazany fragment ulicy. Planowane prace to m.in. przebudowa nawierzchni oraz chodnika po zachodniej stronie ulicy, co ma na celu poprawę bezpieczeństwa i komfortu pieszych.

Kolejne etapy i perspektywy na przyszłość

Po zakończeniu drugiego etapu prac, wykonawca przystąpi do trzeciego i ostatniego etapu, który obejmuje odcinek ul. Łęczyckiej przy ul. Kamiennej. Całość robót ma zakończyć się jesienią bieżącego roku. Warto również wspomnieć, że trwają już prace projektowe nad budową ciągu pieszo-rowerowego, który połączy ul. Łęczycką z planowaną trasą rowerową na ul. Skłodowskiej-Curie.

Koszt całej inwestycji wynosi ponad 7,5 mln zł, a jej realizacja ma na celu nie tylko poprawę stanu technicznego ulicy, ale także zwiększenie bezpieczeństwa i komfortu użytkowników. Mieszkańcy mogą spodziewać się, że po zakończeniu wszystkich etapów prac, ul. Łęczycka stanie się nowoczesnym i wygodnym ciągiem komunikacyjnym.


Opierając się na: ZDMIKP Bydgoszcz