Nowe chodniki i oświetlenie przy ul. Królowej Jadwigi
Śródmieście zyskuje nowy blask dzięki modernizacji chodników, które łączą estetykę z funkcjonalnością. W ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego mieszkańcy wybrali kolejne odcinki ulic do remontu, co przyczyni się do podniesienia atrakcyjności tej części miasta.

Modernizacja chodników przy ul. Królowej Jadwigi

Rozpoczął się kolejny etap przebudowy chodników wzdłuż ul. Królowej Jadwigi. Na odcinku między ulicą Łokietka a mostem, po stronie Okola, trwają prace nad układaniem nawierzchni według historycznego wzoru w karo, otaczanej granitową kostką. Ten projekt został wybrany przez mieszkańców w głosowaniu na Bydgoski Budżet Obywatelski. W ramach tych działań zaplanowano także wymianę oświetlenia – betonowe latarnie zostaną zastąpione eleganckimi pastorałami ze stylowymi oprawami, co dodatkowo podniesie estetykę ulicy pełnej odrestaurowanych kamienic.

Rewitalizacja innych ulic i placów w Śródmieściu

Prace nad odnową chodników w Śródmieściu nie ograniczają się tylko do ul. Królowej Jadwigi. Wiosną tego roku zakończono już remont odcinka od ul. Naruszewicza do mostu, realizowany przez dewelopera stawiającego nowoczesne budynki. Wzór w karo z granitową kostką został już zastosowany na kilku innych ulicach, takich jak ul. Cieszkowskiego, Śniadeckich, Pomorskiej, Poznańskiej, E. Warmińskiego oraz M. Jackowskiego. Ten standard jest również wykorzystywany podczas przebudowy uliczek i placów wokół Starego Rynku, takich jak Grodzka, Pod Blankami, Przyrzecze oraz plac Kościeleckich.

Plany na przyszłość i inne inwestycje

W najbliższym czasie planowane są prace na kolejnych odcinkach ul. Mazowieckiej (od Sowińskiego do H. Sienkiewicza) oraz Piotra Skargi. Te projekty również zostały wybrane przez mieszkańców w czasie głosowania na Bydgoski Budżet Obywatelski. W tym roku realizowane są także liczne inne remonty chodników i ciągów pieszo-rowerowych w ramach większych inwestycji drogowych. Przykłady to chodnik wzdłuż ul. Łęczyckiej, nowy chodnik na modernizowanym odcinku ul. Pod Skarpą na osiedlu Eskulapa oraz wyremontowane schody na Wzgórzu Wolności. Niedawno oddano do użytku również chodniki na odcinkach ul. Pelplińskiej i J. Twardzickiego oraz nową trasę pieszo-rowerową wzdłuż ul. Wierchowej i Geodetów.

Te działania mają na celu nie tylko poprawę estetyki miasta, ale także zwiększenie jego funkcjonalności i bezpieczeństwa dla mieszkańców. Modernizacja infrastruktury to krok w stronę bardziej przyjaznego i nowoczesnego środowiska miejskiego.


Na podst. Urząd Miasta Bydgoszczy