Policja zabezpiecza 4 tysiące nielegalnych papierosów, zatrzymano 25-latka

Policjanci z bydgoskiej komendy miejskiej dokonali kolejnego cennego odkrycia. Tym razem, funkcjonariusze zwalczający przestępczość gospodarczą zabezpieczyli blisko 4 tysiące papierosów bez polskich znaków akcyzy. Zatrzymany w tej sprawie 25-letni mężczyzna odpowie za swój czyn przed sądem skarbowym.

Ustalono podejrzanego handlującego nielegalnymi wyrobami tytoniowymi

Dzięki pracy operacyjnej bydgoskich policjantów z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją, udało się ustalić, że na targowisku w dzielnicy Bartodzieje działa mężczyzna handlujący wyrobami tytoniowymi bez polskich znaków akcyzy. Informacje te zostały sprawdzone i potwierdzone w wyniku dochodzenia.

Interwencja policji na targowisku i odkrycie nielegalnych papierosów

W czwartek, 27 czerwca 2024 roku, funkcjonariusze postanowili działać. Udali się na targowisko, gdzie podejrzany prowadził swój handel. Na miejscu szybko zweryfikowali, że 25-latek, obok legalnej sprzedaży bielizny, ukrywał w jednym z boksów handlowych nielegalne wyroby tytoniowe.

Skala działań i konsekwencje finansowe dla Skarbu Państwa

Policjanci zabezpieczyli blisko 4 tysiące „lewych” papierosów, co miało duży wpływ na dochody Skarbu Państwa. Straty wynikające z tej działalności oszacowano na kwotę przekraczającą 5 tysięcy złotych. Zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzut z kodeksu karnego skarbowego i będzie odpowiadał za swoje czyny przed sądem.

Cała akcja bydgoskich policjantów jest kolejnym dowodem na skuteczność działań lokalnych służb w walce z przestępczością gospodarczą. Dzięki ich pracy, nielegalne wyroby tytoniowe nie trafią na rynek, co przyczyni się do ochrony dochodów państwa i zdrowia obywateli.


Według informacji z: Policja Bydgoszcz