Wpadł na drodze do Bydgoszczy - miał sądowy zakaz i stracił prawo jazdy na zawsze

FOT. Policja Bydgoszcz
Niesprawne oświetlenie Volkswagena zatrzymało nocną podróż i odsłoniło fałszywe dane kierowcy. Patrol z Białych Błot ustalił, że to 20-latek objęty zakazem prowadzenia pojazdów - w trybie przyspieszonym sąd orzekł wobec niego surową karę. W pojeździe jechało pięć osób, które pierwotnie przyjechały do Bydgoszczy na imprezę.
Nocna kontrola drogowa policjantów z Białych Błot miała miejsce w minioną niedzielę 8.03.2026 około godz. 02:50 na ulicy Szubińskiej. Funkcjonariusze zauważyli niesprawne oświetlenie pojazdu i zatrzymali Volkswagena. W samochodzie podróżowało pięć osób - mieszkańcy województwa wielkopolskiego, którzy przyjechali do Bydgoszczy na imprezę.
Kierowca początkowo podawał fałszywe dane i twierdził, że nie ma przy sobie dokumentów. Ostateczną tożsamość ustalono na podstawie karty pobytu i w policyjnych systemach pojawiła się informacja o obowiązującym zakazie prowadzenia pojazdów wydanym we wrześniu przez Sąd Rejonowy Poznań Grunwald i Jeżyce - zakaz miał obowiązywać do 14 marca 2026 roku. Patrol zatrzymał 20-latka i przewiózł do policyjnego aresztu.
Śledczy z Białych Błot uruchomili tryb przyspieszony - podejrzany musiał stanąć przed sądem w ciągu 48 godzin. Jak podaje Policja:
“Grzywnę 300 stawek dziennych po 20 złotych, wpłatę 10 tysięcy złotych na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej, a także dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów orzekł sąd w trybie przyspieszonym wobec 20-latka.”
Policjanci doprowadzili mieszkańca Poznania do Sądu Rejonowego w Bydgoszczy, gdzie zapadł wymieniony wyrok. Sprawa toczyła się szybko - decyzja o zastosowaniu trybu przyspieszonego sprawiła, że postępowanie i wymierzona kara zapadły w ciągu doby od zdarzenia.
Brawura kierowcy skończyła się dla niego drakońską karą.
na podstawie: Policja Bydgoszcz.
Ostatnie Artykuły

Półfinał na Zawiszy zamknie Gdańsk i wzmocni autobusy po meczu

Bydgoska Polonia uderzyła od pierwszych biegów i nie wypuściła meczu
![[PIŁKA NOŻNA] Betclic 3. Liga Grupa 2 (Grupa II) – Pogoń Nowe Skalmierzyce – Zawisza Bydgoszcz 0:1. Bydgoszczanie wywożą cenne punkty z Nowych Skalmierzyc](/images/mecz/thumbnails/pogon-nowe-skalmierzyce-zawisza-bydgoszcz-04042026-01.webp)
[PIŁKA NOŻNA] Betclic 3. Liga Grupa 2 (Grupa II) – Pogoń Nowe Skalmierzyce – Zawisza Bydgoszcz 0:1. Bydgoszczanie wywożą cenne punkty z Nowych Skalmierzyc

Seria ucieczek po kolizjach w Bydgoszczy - policja liczy na świadków

Motocykliści wciąż płacą wysoką cenę - policja pokazuje pięć zasad

20 tysięcy kibiców i zamknięte ulice - Bydgoszcz szykuje się na piłkarskie oblężenie

Polonia wchodzi w sezon z jednym celem i nie ma już miejsca na kolejną porażkę

Teatr Kameralny w kwietniu rozciąga scenę między Camusem a Anią Jantar

Święta w Bydgoszczy nie będą ciche – baseny, Młyny i mecze

Na Bartodziejach wyrasta żłobek dla 180 dzieci i widać już bryłę

Tysiące lewych papierosów i alkoholowy trop na bydgoskim targowisku

Piątoklasiści z Bydgoszczy usłyszeli, gdzie kończy się internetowa beztroska

Bydgoscy policjanci rozłożyli na czynniki pierwsze swoją pracę przed studentami

