Zlot Zabytkowych Autobusów już 22 czerwca - parada, pokazy i przejazdy
W sobotę, 22 czerwca, mieszkańcy będą mieli okazję uczestniczyć w niezwykłym wydarzeniu – VII Zlocie Zabytkowych Autobusów. To doskonała okazja, aby zobaczyć klasyczne pojazdy w pełnej krasie, a także skorzystać z wyjątkowych przejazdów po ulicach miasta.
  1. Wystawa autobusów przed stadionem Chemika – 10:00-12:00
  2. Parada ulicami miasta – 12:00-13:00
  3. Specjalne linie autobusowe – od 13:30
  4. Drzwi otwarte w zajezdni – 14:00-17:00

Organizatorzy przygotowali bogaty program, który z pewnością przypadnie do gustu miłośnikom motoryzacji. W godzinach 10:00-12:00 na placu przed stadionem Chemika odbędzie się wystawa zabytkowych autobusów. Następnie, od 12:00 do 13:00, odbędzie się parada tych wyjątkowych pojazdów ulicami miasta, co z pewnością przyciągnie uwagę przechodniów.

W godzinach popołudniowych, od 13:30 aż do 18:00, uruchomione zostaną specjalne linie autobusowe, które pozwolą mieszkańcom na darmowe przejażdżki zabytkowymi pojazdami. Trasy będą obejmować: Stadion BKS Chemik - Zajezdnia Autobusowa, Stadion BKS Chemik - Myślęcinek oraz Stadion BKS Chemik - Plac Teatralny, z częstotliwością kursów co 10 minut.

Dodatkową atrakcją będą drzwi otwarte w zajezdni autobusowej przy ul. Inowrocławskiej 11, które odbędą się w godzinach 14:00-17:00. Zwiedzanie będzie dostępne wyłącznie dla grup zorganizowanych, przewiezionych specjalną linią autobusową "A".

Wszystkie atrakcje są bezpłatne, co stanowi doskonałą okazję do spędzenia soboty w nietypowy sposób, poznając historię miejskiego transportu. Warto dodać, że wydarzenie jest możliwe dzięki głosom mieszkańców oddanym w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim oraz zaangażowaniu Stowarzyszenia na rzecz Rozwoju Transportu Publicznego.

Partnerami akcji są między innymi Miasto, ZDMiKP, MZK oraz Mobilis Sp. z o.o. Organizatorzy serdecznie zapraszają do udziału i liczą na dużą frekwencję, bowiem takie wydarzenia nie zdarzają się często.

Do zobaczenia!


Opierając się na: ZDMIKP Bydgoszcz