Które inwestycje cieszą się największym zainteresowaniem w IV Q 2022 w Bydgoszczy?

Bydgoszcz jest jednym z wielu polskich miast z deficytem mieszkań. Stąd też nie powinna dziwić duża aktywność firm deweloperskich. Portal RynekPierwotny.pl sprawdził, które inwestycje szczególnie przypadły do gustu osobom poszukującym mieszkania na terenie Bydgoszczy. Oto wyniki.

1. Nowe Wyżyny Apartamenty, JHM Development

W IV kwartale 2022 r. na pierwszym miejscu w Rankingu Inwestycji przygotowanym przez Rynek Pierwotny znalazła się inwestycja Nowe Wyżyny Apartamenty. Obejmuje ona jeden budynek wielorodzinny z 119 lokalami mieszkalnymi. Co sprawia, że pozostające wciąż w budowie lokale cieszą się tak dużym zainteresowaniem? Powodów jest kilka:

  • mieszkania o zróżnicowanym metrażu – deweloper proponuje zarówno kawalerki, jak i lokale 4-pokojowe; mieszkania mają od 32 do 78 mkw.,
  • udogodnienia i zielone otoczenie – w budynku zainstalowana zostanie winda, teren zostanie ogrodzony, a mieszkańcy będą mogli spędzać czas wolny m.in. w okolicznych parkach i lesie,
  • dodatkowe powierzchnie – inwestycja Nowe Wyżyny Apartamenty wpisuje się w aktualne trendy i mieszkańcy będą mieć dostęp do balkonów lub ogródków.

Dodatkowym plusem jest rodzaj mieszkaniowego rachunku powierniczego prowadzonego dla inwestycji – jest to rachunek zamknięty, który lepiej zabezpiecza interesy potencjalnych nabywców niż rachunek otwarty.

2. Osiedle Symfonia, Grupa Moderator

Drugie miejsce w Rankingu Inwestycji zajęło Osiedle Symfonia. To inwestycja, na którą składają się 3 budynki wielorodzinne – łącznie deweloper proponuje 102 mieszkania. Wysokie miejsce Osiedla Symfonia w Rankingu Inwestycji to wynik m.in. świetnej lokalizacji w sąsiedztwie eleganckich willi. W pobliżu znajdują się też liczne sklepy i punkty usługowe.

Czym wyróżnia się Osiedle Symfonia na tle innych realizacji? Uwagę przyciąga liczba udogodnień i nowoczesnych rozwiązań. Na ich liście znajdują się m.in. monitoring, plac zabaw, rowerownia i winda. Deweloper zdecydował, że na terenie obiektu powstanie instalacja fotowoltaiczna i miejsce do ładowania samochodów elektrycznych.

3. Platanowy Park, CDI Konsultanci Budowlani

W gronie najpopularniejszych inwestycji mieszkaniowych znalazło się też osiedle Platanowy Park, na które składa się 256 lokali mieszkalnych. Co powoduje, że osoby poszukujące mieszkania interesują się tym projektem? Platanowy Park powstaje na Osiedlu Leśny, które jest uznawane za jedno z najbezpieczniejszych w Bydgoszczy. Do tego wspomnieć trzeba o dobrym skomunikowaniu okolicy z innymi częściami miasta.

Monitoring zapewni mieszkańcom poczucie bezpieczeństwa. Projekt obejmuje też montaż windy i budowę placu zabaw dla najmłodszych. Wyjątkowa lokalizacji sprawia, że przyszli mieszkańcy będą mogli odpoczywać w jednym z ośmiu znajdujących się w okolicy parków.

Ile trzeba zapłacić za nowe mieszkanie w Bydgoszczy?

Ceny nieruchomości najłatwiej porównać, biorąc pod uwagę stawkę za 1 mkw. Osoby, które zdecydują się zakupić jedno z mieszkań oferowanych w ramach najwyżej ocenionej inwestycji, zapłacą od 7200 do 8580 zł za mkw. Droższe są lokale mieszkalne oferowane w ramach Osiedla Symfonia – ceny mkw. zaczyna się od 10 800 zł.

Chcesz wiedzieć więcej na temat wyróżnionych inwestycji, jak i samego Rankingu Inwestycji? Sprawdź! https://rynekpierwotny.pl/ranking-inwestycji/bydgoszcz/ocena-q4-2022/