Kto założył zespół Łzy? Historia Łez

Dzisiaj Łzy to istotna część kultury i muzyki polskiej…, ale nie zawsze tak było. Każdy zespół musiał przecież kiedyś zaczynać. W tym wypadku założenie i działalność młodych muzyków przyniosła światu takie przeboje jak Agnieszka czy Narcyz, bez których trudno sobie wyobrazić dobrą dyskotekę. W poniższym artykule odpowiadamy więc, kto założył zespół Łzy i jaka była historia tej wpływowej polskiej formacji.

Zespół Łzy dzisiaj

Aktualny skład zespoły Łzy różni się nieco, od tego z lat 90’. Tego rodzaju ewolucja nie powstrzymuje jednak lidera, Adama Konkola przed rozwojem oraz podejmowaniem coraz bardziej ambitnych działań muzycznych. Młoda krew w składzie i owocna współpraca z nową wokalistką Pauliną Titkin przyniosła formacji wiele powodów do dumy. Zespół nie tylko rozwija się prężnie, ale także dba o to, aby fani cały czas mogli odkrywać klasyczne utwory na nowo.

Łzy opublikowały kontynuację hitowej Agnieszki, która podbija internet. Formacja jest również otwarta na wszelkiego rodzaju współpracę i organizację koncertów. Zespół Łzy dba nie tylko o wysoką jakość dostarczanej muzyki, ale także komunikacji. Bezpośrednio na stronie zespołu Łzy znajdziemy kontakt do managera oraz najważniejsze profile społecznościowe, dzięki którym łatwo można śledzić postępy twórcze, a nawet zorganizować koncert z udziałem grupy. Warto jednak pamiętać, że obecna sytuacja, poprzedzona była wieloletnią praktyką na scenach krajowych i zagranicznych, a wszystko zaczęło się w Pszowie.

Okoliczności powstania zespołu Łzy

Początek lat 90’ był dla polskiej muzyki bardzo owczym okresem. Odwilż kulturowa przyniosła dużo nowości i wolności w muzyce, a sami twórcy z chęcią korzystali z niedawno otwartych drzwi do wielkiego świata. Z podobnym nastawieniem w 1992 roku Adam Konkol, Darek Pieczka i Michał Broża założyli grupę Rave. Skład ten nie wytrzymał jednak testu czasu, ale Adam Konkol nie miał zamiaru kończyć kariery muzycznej. W ten właśnie sposób po krótkiej przygodzie z punkiem w grupie The Pilators, w 1996 roku powstał zespół Łzy.

Kto założył zespół Łzy i jaki był pierwszy skład?

Rok 1996 jest uznawany za moment narodzin grupy, która później pokochać miała duża część kraju. Założycielem zespołu Łzy był Adam Konkol, który wraz z Arkadiuszem Dzierżawą od dłuższego czasu szukali odpowiedniej wokalistki i reszty ekipy. Po długich poszukiwaniach wiadome stało się w końcu, kto śpiewa w zespole Łzy, a była to Ania Wyszkoni. Reszta towarzystwa również dopisała i możliwe było wejście do studia. Pierwszy skład zespołu Łzy przedstawiał się więc następująco: Adam Konkol (git.), Ania Wyszkoni (wok.), Arkadiusz Dzierżawa (bas), Dawid Krzykała (bębny) oraz Sławomir Mocarski (klawisze).

Jak widać, historia zespołu Łzy sięga tak naprawdę samych początków lat 90’. To wtedy założyciel formacji Adam Konkol rozpoczął zwoje działania na gruncie muzyczne, które kontynuuje do dzisiaj. Warto wspomnieć, że ta blisko 30-letnie historia dalej się toczy i z dnia na dzień przynosi nowsze zaskoczenia.