Jak zorganizować miejsce przy oknie? Poznaj sposoby na aranżację parapetu

Parapet powszechnie występuje w większości mieszkań. Urządzając wnętrze chcemy, aby wszystkie elementy stanowiły spójną, harmonijną całość. Przestrzeń parapetowa często stanowi dylemat w aranżacji wnętrza. Chcemy, aby to miejsce zostało odpowiednio zagospodarowane, ale jednocześnie zależy nam, aby idealnie pasowało do pozostałych elementów wykończeniowych.

Tradycyjne rozwiązanie …

Sposobów na aranżację parapetów jest wiele. Uzależnione są one między innymi od wielkości samego parapetu oraz jego usytuowania i solidności. Małe, wąskie parapety tradycyjnie wykorzystywane są do trzymania roślin doniczkowych. Jest to dobre rozwiązanie dodające wnętrzu ciepła, przytulności i uroku. Pięknie dobrane kwiaty pozwalają na bardzo estetyczne zagospodarowanie przestrzeni i stworzenie fajnego klimatu dla całego pomieszczenia.

Czy oryginalność?

Jeśli kwiaty i rośliny to “nie Twoja bajka”, albo tradycyjne rozwiązania nie do końca idą w parze z Twoim charakterem to możesz zdecydować się na wykorzystanie parapetu w mniej standardowy sposób.

Możesz wykorzystać go jako półkę, układając na nim np. książki, ramki ze zdjęciami czy dekoracyjne pudełka z dowolnymi przechowywanymi przedmiotami. Decydując się na tę opcję musisz mieć na względzie, że ułożenie wielu rzeczy na parapecie może stanowić ograniczenie w otwarciu okna. Warto upewnić się najpierw w jaki sposób otwiera się okno i być gotowym na ewentualne przekładanie przedmiotów w czasie wietrzenia pomieszczenia.

Bardziej oryginalnym pomysłem aranżacyjnym jest wykorzystanie dużego, szerokiego, solidnie wykonanego parapetu jako … siedzisko i strefę relaksu w Twoim mieszkaniu! Na szeroki parapet można ułożyć poduszki i koce, co stworzy przytulne miejsce w domu, na którym możesz usiąść z książką i ciepłą herbatą i delektować się spokojem.

Przestrzeń parapetową można wykorzystać również jako biurko. Jest to rozwiązanie w szczególności dla osób o małej przestrzeni mieszkalnej, a szerokim parapecie. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie, które pozwala na wykorzystanie danej przestrzeni w maksymalnym stopniu.

Jeśli Twój parapet jest zbyt mały na biurko, nie byłoby Ci wygodnie spędzać przy nim dużą ilość czasu, ale cenisz sobie maksymalne zagospodarowanie przestrzeni, to doskonałym

rozwiązaniem jest stworzenie w tym miejscu … toaletki! Jest to miejsce, przy którym spędzamy znacznie mniejszą ilość czasu niż przy biurku, a równie przydatną w większości mieszkań. Dobre światło od okna będzie w tym przypadku dodatkowym atutem. Po więcej informacji zapraszam na https://stylowourzadzeni.pl/.