Nowe boiska, amfiteatr i tereny zielone na Bartodziejach
Rozpoczyna się kolejny etap rewitalizacji terenów sportowo-rekreacyjnych przy szkole na Bartodziejach. W planach jest modernizacja nawierzchni placu, montaż stołów do gry w ping-ponga i szachy, a także instalacja mini-fontann. Wszystkie te zmiany zostały wybrane przez mieszkańców.
  1. Modernizacja nawierzchni placu.
  2. Montaż stołów do gry w ping-ponga i szachy.
  3. Instalacja dwóch mini-fontann.
  4. Nowe nasadzenia krzewów i bylin.

W ramach zeszłorocznych inwestycji przy ul. Żmudzkiej powstały boiska do korfballu i streetballu z poliuretanową nawierzchnią i pełnym wyposażeniem. Zbudowano również murowany amfiteatr do zajęć na świeżym powietrzu oraz utwardzony plac z kostki betonowej, na którym znajdują się pola do gry w szachy ziemne. Tereny zyskały także nowe oświetlenie oraz liczne nasadzenia krzewów i bylin.

W nadchodzących miesiącach planowane są dalsze prace. Nowa nawierzchnia utwardzona zostanie wykonana w sąsiedztwie szkoły, tworząc przestrzeń do gier boiskowych. Powstanie również strefa kreatywna z placami do ustawienia stołów do gry w ping-ponga oraz dwóch stolików do szachów. Dodatkowo zamontowane zostaną ławki oraz kosz na śmieci, a w okresie wiosenno-letnim na placu pojawią się dwie mini-fontanny w formie kamieni z wypływającą wodą.

Oprócz modernizacji infrastruktury, teren zyska także nowe nasadzenia. Planuje się posadzenie 235 krzewów, 125 bylin oraz jednego dorodnego klonu, które mają zdobić miejsca do odpoczynku i rekreacji. Obecnie trwa postępowanie przetargowe, które ma wyłonić wykonawcę prac budowlanych. Na realizację projektu zabezpieczono blisko 370 tysięcy złotych, a prace po podpisaniu umowy mają potrwać około 5 miesięcy.

Warto wiedzieć

Przypominamy, że do 30 czerwca można zgłaszać zadania do kolejnej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Jest to forma konsultacji społecznych, w której mieszkańcy wybierają zadania do realizacji w następnym roku. Na ten cel miasto zabezpieczyło 16 mln zł w 2024 roku. Szczegółowe informacje na temat zgłaszania zadań można znaleźć na stronie budżetu obywatelskiego.


Według informacji z: Urząd Miasta w Bydgoszczy