Policja Bydgoszcz apeluje o pomoc świadków zdarzeń
W ostatnim czasie na ulicach Bydgoszczy doszło do szeregu niecodziennych zdarzeń drogowych, które zakończyły się ucieczką sprawców. Policja apeluje do świadków o wszelkie informacje, które mogą pomóc w wyjaśnieniu okoliczności tych incydentów. Mieszkańcy miasta, którzy mogli być świadkami poniższych zdarzeń, zachęcani są do podzielenia się swoimi obserwacjami.
  1. 30 stycznia 2024 r., godz. 11:30, parking Centrum Onkologii przy ul. Romanowskiej 2 - Opel uszkodził zaparkowany Mercedes i odjechał z miejsca zdarzenia.
  2. 9 lutego 2024 r., około godz. 18:35, ul. Jagiellońska przy skrzyżowaniu z Trasą Uniwersytecką - uszkodzenie trzech pojazdów (Kia, Volkswagen, Peugeot) w wyniku najechania na kamienie i elementy ochronne przy robotach drogowych.
  3. 14 lutego 2024 r., około godz. 12:00, skrzyżowanie ulic Gdańskiej i Modrzewiowej - kolizja z udziałem nieustalonego pojazdu typu bus i Volkswagena.
  4. 25 stycznia 2024 r., między godz. 10:00 a 15:00, ul. Libelta 4 - uszkodzenie unieruchomionego pojazdu marki Peugeot przez nieustalony pojazd.

Motyw ucieczki sprawców zostawia za sobą pytania i wątpliwości nie tylko wśród poszkodowanych, ale także wśród wszystkich uczestników ruchu drogowego. Takie zachowania nie tylko naruszają zasady współżycia społecznego, ale również stawiają pod znakiem zapytania kwestię bezpieczeństwa na drogach naszego miasta. Policja Bydgoszczy apeluje do mieszkańców o wsparcie w identyfikacji sprawców. Osoby, które mogą przyczynić się do wyjaśnienia okoliczności tych zdarzeń, proszone są o kontakt z Komisariatem Policji Bydgoszcz - Fordon oraz Komisariatem Policji Bydgoszcz - Śródmieście, osobiście lub telefonicznie.

Apel ten jest przypomnieniem o wspólnym obowiązku dbania o bezpieczeństwo i porządek w przestrzeni publicznej. Każdy, kto zdecyduje się podzielić swoimi spostrzeżeniami, może przyczynić się do szybszego rozwiązania tych zagadek drogowych. Współpraca mieszkańców z policją stanowi kluczowy element w procesie zapewniania bezpiecznych i spokojnych ulic naszego miasta.


Wg inf z: Policja Bydgoszcz