Jakie kosmetyki na łupież pstry wybrać?

Łupież pstry charakteryzuje się występowaniem na owłosionej skórze głowy, ale i ciele chorego nieregularnych, jaśniejszych albo ciemniejszych plam, które wyraźnie są oddzielone od zdrowego naskórka. Dodatkowo ujawnia się dokuczliwy świąd. Chorób skórnych nie należy nigdy leczyć samemu, łatwo bowiem o pomyłkę, dlatego niezbędny jest kontakt z lekarzem w celu potwierdzenia diagnozy i podjęcia ewentualnego leczenia. Trzeba także wziąć pod uwagę, że cięższe produkty, jak maść na łupież pstry może być stosowana w przypadku nasilonych objawów choroby, ale trzeba uważać na zawarte w niej substancje lecznicze i raczej używać przez krótszy czas. Warto zwrócić uwagę na codzienną pielęgnację. W tym celu wybiera się kosmetyki na łupież pstry z przeznaczeniem do ciała z tą chorobą. Jaka formuła produktu będzie właściwa czy sam balsam na łupież pstry wystarczy? O tym niżej.

Jaki skład powinny mieć efektywne preparaty na łupież pstry?

Na szczęście są substancje, które świetnie niwelują objawy takiej dermatozy:

  • Ekstrakt z chmielu – zawiera flawonoidy i fitohormony, więc jest w stanie zregenerować skórę głęboko w jej warstwach, a nie tylko sam naskórek. Działa tonizująco, antybakteryjnie, dodatkowo skutecznie łagodzi podrażnienia, uelastycznia, nawilża.

  • Olejek lawendowy – niweluje stany zapalne oraz rany. Skutecznie likwiduje grzyby oraz uporczywy świąd. Daje sobie radę z infekcjami opornymi na leki przeciwgrzybicze.

  • Siarczek selenu – działa przeciwgrzybiczo i antybakteryjnie. Szybko zmniejsza zbędne łuszczenie naskórka, odnawiając go.

  • Olej kokosowy – dogłębnie nawilża i regeneruje. Zwalcza drożdżaki Malassezia, działa więc przeciwgrzybiczo, przeciwbakteryjnie, przeciwzapalnie. Łagodzi swędzenie skóry, koi podrażnienia.

  • Glukonian miedzi doskonale wiąże wodę w naskórku. Współdziała z cynkiem, dzięki czemu odnawia i rewitalizuje komórki

Wybierz wyjątkowe dermokosmetyki na łupież pstry Pityver od Verdelove

Wybierz wyjątkowe dermokosmetyki na łupież pstry Pityver od Verdelove

Właściwa odpowiedź na łupież pstry to zestaw Pityver. Dowiedz się, jak radzi sobie z tą chorobą:

  • Szampon na łupież pstry do skóry głowy Pityver – zawiera naturalną witaminę E oraz niezastąpiony siarczek selenu, dlatego bez problemu likwiduje grzyby czy bakterie, kojąc i regenerując skórę. W łagodny, ale skuteczny sposób oczyszcza głowę i włosy, a pozostawia je wyjątkowo miękkie i nawilżone. Zmniejsza problem zbędnego łuszczenia, likwiduje świąd, reguluje pracę gruczołów łojowych.

  • Płyn na łupież pstry do skóry głowy Pityver – z cynkiem i innymi istotnymi pierwiastki odblokowuje pory, głęboko oczyszcza skórę, reguluje wydzielanie sebum oraz hamuje rozwój drobnoustrojów.

  • Emulsja na łupież pstry do ciała Pityver – bazuje na emulgatorze nowej generacji, który ponad czterokrotnie zwiększa biodostępność składników aktywnych. Ma w sobie np. olej lawendowy czy pirokton olaminy, dlatego działa na grzyby i bakterie, a tworzy nawilżający film chroniący przed utratą wody. Ale przede wszystkim likwiduje uciążliwy świąd i pieczenie.

Preparaty na łupież pstry Pityver od Verdelove zarówno poprawiają kondycję skóry, jak i wspierają eliminowanie grzybów i bakterii.

Kosmetyki na łupież pstry od Verdelove. Sprawdź na stronie: https://verdelove.pl/kategoria-produktu/problemy-skorne/lupiez-pstry/

Kosmetyki na łupież pstry od Verdelove

Dowiedz się więcej o marce Verdelove

Jesteśmy polskimi producentem kosmetyków. Tworzymy produkty do pielęgnacji skóry dotkniętej różnymi defektami czy dermatozami. Utrzymujemy ścisłe kontakty z dermatologami, dlatego produkowane przez nas preparaty nadają się dla osób skłonnych nawet do podrażnień oraz alergii. Dlaczego? Albowiem wykorzystujemy znane od lat bezpieczne i skuteczne naturalne składniki aktywne. W naturze bowiem leży siła! Dokonaj zakupów na stronie internetowej verdelove.pl.

Nasze kosmetyki oraz dermokosmetyki VERDELOVE można kupić także w sklepie internetowym MELISSA.

kosmetyki oraz dermokosmetyki VERDELOVE