Wyróżnij się z nowoczesnym designem okien od firmy Gabit

Termin „nowoczesny design” w kontekście stolarki okiennej nawiązuje do innowacyjnego podejścia w projektowaniu systemów okiennych. Jakie powinny być nowoczesne okna? Przede wszystkim powinny łączyć energooszczędność z estetyką i rozwiązaniami, które podnoszą komfort korzystania z pomieszczenia.

Systemy nowoczesne to przede wszystkim systemy odpowiadające wszystkim potrzebom użytkownika. Zarówno praktycznym, jak i estetycznym. To również projekty przyjazne środowisku, które wspomagają wydajność energetyczną inwestycji.

Trendy w designie okien

Współczesne trendy w designie okien stawiają przede wszystkim na efektywność energetyczną proponowanych systemów.

Zdecydowana większość firm tworzy systemy, które spełniają surowe wymogi stawiane stolarce projektowanej z myślą o budownictwie pasywnym. Nowoczesne okna zapobiegają więc utracie ciepła oraz przegrzewaniu pomieszczeń, a przy tym doskonale chronią użytkowników budynku przed hałasem i zanieczyszczeniami.

Jeśli chodzi o estetykę projektów można z łatwością zauważyć, że w ostatnich latach sporą popularnością cieszą się duże przeszklenia o minimalistycznych profilach, nawiązujące swoim wyglądem do okien fabrycznych. To sprawia, że na znaczeniu zyskują także materiały, z których można wykonać tego typu konstrukcje, jak na przykład aluminium czy stal.

Poza tym jednak klienci wciąż są zainteresowani bardziej tradycyjnymi propozycjami, jak na przykład okna drewniane, a także opcjami ekonomicznymi, do których zaliczają się profile PVC.

Jedno jest pewne – dużą uwagę zwraca się obecnie na estetykę systemów okiennych. Rozwiązania mają być nie tylko funkcjonalne, ale również upiększać bryłę budynku.

Design a funkcjonalność

Jak już wspomnieliśmy wcześniej, w przypadku nowoczesnych systemów okiennych niemal na równi stawia się design z funkcjonalnością. Zresztą są to praktycznie synonimy. Przecież w oryginalnym znaczeniu słowo design oznacza kompletny projekt, który łączy użytkowość z estetyką wykonania.

Firmy zajmujące się tworzeniem systemów okiennych mają więc bardzo wysoko zawieszoną poprzeczkę. Ale Gabit nie boi się wyzwań!

W ofercie producenta znaleźć można szeroki wybór produktów, które po mistrzowsku integrują estetykę z funkcjonalnością. Jedną z innowacji wprowadzonych przez Gabit jest na przykład chip do okien PVC, który współpracuje z aplikacją Window Pass. Z jego pomocą można zeskanować każde okno i uzyskać szczegółowe informacje o produkcie oraz szybko podjąć inne kroki związane z zakupem.

Gabit: Pionier w Designie Okiennym

Gabit z pewnością wyróżnia się wysoką jakością oferowanych rozwiązań. Producent tworzy swoje systemy na terenie Polski, korzystając ze starannie wyselekcjonowanych surowców. Ale tym, co wyróżnia firmę, jest kompleksowe podejście do obsługi klientów.

Gabit posiada własnych projektantów, park maszynowy, flotę dostawczą oraz monterów. To sprawia, że może pełnić nadzór nad każdym etapem realizacji zamówienia. Rezultat? Rzesze zadowolonych klientów w Polsce i za granicą!

Materiały w Projektowaniu Okien

Jedną z rzeczy składających się na właściwości i wygląd okien są oczywiście materiały. W ofercie Gabit klienci mogą wybrać spomiędzy PVC, aluminium, stali oraz drewna.

  • PVC to świetne rozwiązanie, jeśli zależy Ci na trwałych i funkcjonalnych oknach w przystępnej cenie. Polichlorek winylu jest wytrzymały, odporny na działanie czynników zewnętrznych, a dodatkowo dostępny w różnych kolorach.
  • Aluminium jest idealnym wyborem, jeśli planujesz duże przeszklenia. Systemy aluminiowe są wytrzymałe, łatwe w konserwacji, a dodatkowo nowocześnie się prezentują.
  • Stal pozwala na tworzenie dużych, nowocześnie wyglądających okien. To doskonała inwestycja, ponieważ ten materiał odznacza się ogromną wytrzymałością i wysoką estetyką.
  • Drewno od milleniów cieszy się niesłabnącą popularnością i trudno się temu dziwić. Okna drewniane są estetyczne, ekologiczne, a dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań również energooszczędne. Co więcej, profile drewniane można odnawiać niemal w nieskończoność.

Podsumowanie

Okna Gabit to propozycja dla osób, które nie chcą po prostu kupić okien, tylko zainwestować w jakość systemów. To wybór na lata, który pozytywnie wpłynie zarówno na wygląd, jak i funkcjonalność każdej inwestycji budowlanej.

Chcesz wiedzieć więcej? Skontaktuj się ze specjalistami z firmy Gabit!