Gdzie najlepiej jechać na Istrię?

Istria to niezwykle często odwiedzany przez turystów półwysep, którego większa część należy do Chorwacji. Ze względu na liczne zabytki, atrakcyjne plaże i mnóstwo wydarzeń kulturalnych, miejsce to wydaje się być idealne na wakacyjny wypoczynek. Jeśli postanowimy udać się na Istrię, warto zdawać sobie sprawę z tego, które z miejsc są szczególnie godne naszej uwagi.

Umag

Umag to jedno z ciekawszych miejsc położonych na półwyspie Istria, a konkretnie w pobliżu granicy Chorwacji ze Słowenią. To miasto z całą pewnością spodoba się młodym turystom, którzy kochają nocne życie. Umag ma bowiem do zaoferowania liczne bary i kluby, w których życie tętni przede wszystkim po zapadnięciu zmroku. W sierpniu odbywa się tam ciekawy festiwal antyku, który posiada wielu zwolenników nie tylko w Chorwacji. Jeżeli zechcemy wypocząć na plaży, na pewno zachwyci nas Laguna Stella Maris. Charakteryzuje ją niezwykle czysta woda, jak również wiele udogodnień dla osób z ograniczeniami ruchowymi. Wypoczynek na tej plaży szczególnie mocno upodobały sobie rodziny z małymi dziećmi. Będąc w Umag koniecznie przespacerujmy się po starówce i podziwiajmy liczne zabytki z czasów antycznych. Aktualne oferty wczasów w Umag znajdziemy na stronie https://nawakacje.eu/wczasy/chorwacja/istria/umag/.

Lovran

Historia Lovranu sięga jeszcze czasów starożytności, a więc jest to miejsce z bogato tradycjami. Można podziwiać w nim wiele zabytków, jak również uczestniczyć w słynnym koncercie orkiestr dętych. Miłośnikom spacerów na pewno przypadnie do gustu przechadzka promenadą w Lovran. Usytuowanych jest przy niej mnóstwo ławeczek, które zachęcają do chwilowego odpoczynku i kontemplacji zapierających dech w piersiach pejzaży. Będąc w Lovran koniecznie trzeba odwiedzić również Stare Miasto, które jest niewątpliwie jedną z najbardziej klimatycznych atrakcji miejscowości.

Medulin

Jeżeli znajdziemy się na południu półwyspu Istria, nie zapomnijmy odwiedzić kurortu Medulin. W jego centrum znajduje się promenada prowadząca na malowniczą plażę Bijeca. To doskonałe miejsce dla osób, którym marzy się spokojny, błogi wypoczynek w otoczeniu pięknych widoków. Przy promenadzie znajduje się wiele restauracji, dlatego nie zapomnijmy skosztować przysmaków lokalnej kuchni. Jeżeli chcemy udać się w nieco bardziej ustronne i mniej popularne wśród turystów miejsce, odwiedźmy plażę o nazwie Kemping Kazela. Otaczają ją nie tylko pełne uroku, niewielkie zatoczki, ale również sosny, wydzielające niezwykle aromatyczną woń.

Rabac

Na wschodnim wybrzeżu półwyspu Istria znajduje się Rabac, do którego turyści przybywali jeszcze w XIX wieku. Będąc w tej wyjątkowej miejscowości warto sfotografować niezwykle urokliwy port rybacki, na który składają się nie tylko pływające po lazurowym morzu łódki, ale również pastelowe domki. Jedną z najpopularniejszych plaż tego kurortu jest plaża Girandella. Wyróżnia ją przede wszystkim niezwykle czysta zatoka żwirowa, która przyciąga nie tylko pary, ale i rodziny z dziećmi. Na uwagę zasługuje wspaniały widok wody, który może kojarzyć się z bezchmurnym, wakacyjnym niebem. Rabac to także idealna baza wypadowa do innych ciekawych miejscowości na Istrii. Godne odwiedzin jest na pewno położone w pobliżu stare miasto Labin.