Czterdzieści to nowe trzydzieści, gdy nie zapominasz o badaniach! Skorzystaj z pakietu Profilaktyka 40 plus

Mieszkasz na terenie Bydgoszczy i masz ukończone 40 lat? W takim razie możesz zapisać się do programu Profilaktyka 40 plus, który obejmuje aż trzy pakiety badań skierowane do kobiet, mężczyzn lub w formie pakietu łączonego. Ten rządowy program diagnostyki stworzony został przede wszystkim dla osób, które:

  • ukończyły co najmniej 40 lat w dniu wykonywania badania,
  • korzystają z programu Profilaktyka 40 plus po raz pierwszy,
  • uzupełniły ankieta na Internetowym Koncie Pacjenta (IKP) lub poprzez infolinię.

Gdzie zrobić badania Profilaktyka 40 plus?

W przypadku programu Profilaktyka 40 plus infolinia medyczna pod numerem 22 735 39 53 udzieli wszelkich niezbędnych informacji na temat tego, w jakiej placówce NFZ na terenie Bydgoszczy będą realizowane pakiety badań profilaktycznych. Listę aktywnych placówek medycznych znajdziesz też bezpośrednio na stronie pacjent.gov.pl. Wpisując w wyszukiwarkę frazę: profilaktyka 40 plus – wykaz placówek pomorskie, na pewno znajdziesz punkt medyczny, gdzie możesz udać się jako osoba po 40. roku życia.

A może chcesz wykonać badania profilaktyczne poza programem, ale boisz się kosztów? W takim razie zainwestuj w dobrą polisę zdrowotną. Kalkulator ubezpieczeń zdrowotnych to narzędzie, które znacznie ułatwia wyszukiwanie najlepszej dostępnej oferty ubezpieczenia dla siebie – niezależnie od wieku.

Jak skorzystać z pakietu Profilaktyka 40 plus w Bydgoszczy?

Jako mieszkaniec Bydgoszczy, wystarczy że uzupełnisz ankietę na Internetowym Koncie Pacjenta, w wybranej placówce medycznej lub przez infolinię programu. W ciągu 2 dni roboczych otrzymasz należne skierowanie, a z nim wykonasz niezbędne badania w placówce partnerskiej posiadającej umowę z NFZ. Pamiętaj! E-skierowanie jest ważne tylko do końca tego roku! Podsumowując – program Profilaktyka 40 plus niesie ze sobą wiele pozytywnych skutków i daje szansę na zdrowsze życie osobom po 40.

Jeśli zapomnisz wykorzystać swoje skierowanie na darmowe badania w ramach programu Profilaktyka 40 plus – masz też inną opcję. Możesz skorzystać z ciekawych ofert na ubezpieczenie online i wybrać pakiety usług medycznych, które będą dostępne dla Ciebie jako osoby ubezpieczonej. W ramach abonamentu wykonasz takie same badania, ale w dowolnym momencie bez konieczności umawiania terminu ze sporym wyprzedzeniem czasowym.