Jak skutecznie schudnąć?

Nie możesz schudnąć? Każda dieta kończy się w Twoim przypadku niepowodzeniem? Zapewne zastanawiasz się, dlaczego tak się dzieje i jak możesz to zmienić. W niniejszym artykule podpowiadamy, jak skutecznie schudnąć – w sposób prosty i przyjemny.

Jak schudnąć? Zastosuj 5 kluczowych zasad

Skuteczne odchudzanie pozwalające na uzyskanie wymarzonej sylwetki i utrzymanie jej na dłużej – bez efektu jo-jo – nie jest ani prostym, ani szybkim procesem. Wymaga wiele cierpliwości oraz naszego zaangażowania. Aby odchudzanie wreszcie przynosiło efekty, zastosuj poniższe zasady, które są kluczowe dla zdrowego gubienia nadwagi lub leczenia otyłości.

Jak schudnąć? Zastosuj 5 kluczowych zasad

  1. Zrezygnuj z popularnych diet odchudzających. Tego rodzaju diety obiecują utratę wielu kilogramów w szybkim tempie, jednak zwykle są ubogoskładnikowe i bardzo niskokaloryczne. Powodują tym samym niedobory żywieniowe, co może mieć poważne konsekwencje dla zdrowia. Najczęściej na takich dietach jesteśmy także stale głodni, co zwiększa ryzyko napadu apetytu i kompulsywnego objadania się.

  2. Jedz regularnie. Zarówno liczba, wielkość posiłków, jak i odstępy czasowe między nimi są kluczowe dla skutecznego odchudzania. Przerwy powinny być mniej więcej równe, aby usprawnić układ pokarmowy i hormonalny – co pozwoli na lepszą redukcję nadmiarowych kilogramów. Jedzenie w regularnych odstępach czasu umożliwia także kontrolować apetyt i regulować poziom cukru oraz poprawia nastrój.

  3. Zapisuj to, co jesz. Prowadź dzienniczek posiłków, aby sumować w nim spożyte kalorie i rodzaje produktów. Badania pokazały, że prowadzenie zapisów z tego, co jemy, pozwala ograniczyć konsumpcję nawet o 15%. Z pozoru to niewiele, ale daje realne korzyści w postaci rzadszego, nieplanowanego podjadania.

  4. Postaw na zbilansowaną dietę i zmianę nawyków żywieniowych. Aby organizm był zdrowy i funkcjonował prawidłowo, a więc miał np. dobrze działający układ pokarmowy i hormonalny, należy zadbać o odpowiedni bilans wartości odżywczych i kalorii w diecie. Zacznij jeść więcej warzyw, mniej mięsa i jego przetworów oraz sięgaj po nasiona roślin strączkowych. Posiłki planuj zgodnie z wytycznymi z Piramidy Żywienia.

  5. Ruszaj się. Regularna aktywność fizyczna to jeden z fundamentów zdrowego odchudzania. Nie musisz podejmować się maratonów czy spędzać godzin na siłowni. Wystarczy codzienny spacer, rekreacyjny bieg, jazda na rowerze lub gimnastyka przed telewizorem.

Chcesz się zdrowo odchudzać, ale...

… nie masz czasu na regularne ćwiczenia, liczenie kalorii, prowadzenie dzienniczka, opracowywanie planów posiłków czy ich przygotowywanie? O ile pierwszego elementu nie ominiesz, jeśli chcesz zdrowo schudnąć, ale z kolejnymi możesz otrzymać pełne wsparcie i nie zajmować się nimi samodzielnie. W jaki sposób? Rozwiązaniem jest catering dietetyczny, czyli tzw. dieta pudełkowa. To doskonałe rozwiązanie dla zabieganych, którzy nie mają czasu na skrupulatne planowanie swojej diety i – co najważniejsze – wdrażanie jej zasad w życie.

Chcesz się zdrowo odchudzać, ale...

Dieta pudełkowa – Twój sprzymierzeniec w walce z nadwagą

Dieta pudełkowa w Bydgoszczy jest dostarczana każdego ranka w formie 5-6 pudełek z pełnowartościowymi, dobrze zbilansowanymi posiłkami: śniadania, II śniadania, obiadu, podwieczorka i kolacji. Dzięki temu zyskujemy możliwość regularnego jedzenia zdrowych posiłków o odpowiednim bilansie kalorycznym, nie obawiając się o niedobory żywieniowe lub przeciwnie – o nadmiar kalorii. Catering tego rodzaju pozwala indywidualnie dobrać wartość kaloryczną czy rodzaj posiłków. Możemy np. zdecydować się na dietę redukcyjną, dla aktywnych, wegetariańską czy leczniczą (np. dietę wątrobową).

Dobrze dobrany catering dietetyczny zdecydowanie pomaga w skutecznym odchudzaniu. To wygodne i sprawdzone rozwiązanie, które z pewnością będzie kluczowym wsparciem w uzyskaniu wymarzonej sylwetki.