Wentylacja w domu alergika. Dlaczego rekuperacja jest dobra dla alergików?

Dla wielu z nas, cieplejsze miesiące oznaczają czas udręki. Dla ludzi cierpiących na alergię, wiosna i lato wiążą się ze zwiększonym występowaniem alergenów w powietrzu. Jednak nie tylko pyłki odgrywają tutaj ogromną rolę, ale również ogólny spadek jakości otaczającego nas powietrza. Smog, spaliny czy zanieczyszczenia przemysłowe mają ogromny wpływ na stan naszego zdrowia. Dlatego warto by zastanowić się nad odpowiednią wentylacją, aby móc cieszyć się zdrowym i czystym powietrzem. Do tego, pozbawionego alergenów, które uczulają alergików. Czy rekuperacja w domu pomaga? Czy systemy wentylacyjne są ratunkiem dla alergików? Na te pytania spróbujemy odpowiedzieć w tym artykule.

Czy powietrze w naszych domach jest czyste i bezpieczne?

Najnowsza badania wskazują, że powietrze w naszych domach nie jest czyste, a to sprawia, że nie do końca jest bezpieczne. Badający wykazują, że w ostatnich latach odnotowana została tendencja do tworzenia bardzo szczelnych domów, a takie działania prowadzą do nieprawidłowej cyrkulacji powietrza wewnątrz budynku. Dzieje się tak przez ciągłe próby zmniejszania kosztów ogrzewania i minimalizowanie utraty ciepła z budynku.

Musimy pamiętać, że powietrze w naszym domu, to mieszkanka wielu substancji chemicznych. Niemal każdy przedmiot, który znajduje się wewnątrz, emituje do powietrza substancje, które mogą negatywnie wpływać na nasze zdrowie. Dodajmy do tego używanie środków chemicznych używanych do czyszczenia. Mimo pomocy w utrzymywaniu czystości w mieszkaniu to musimy pamiętać, że również działają drażniąco na skórę i drogi oddechowe. Równie niebezpieczna dla naszego zdrowia, może być para wodna. Ta nagromadzona nadmierna zwiększa wilgotność w pomieszczeniach, a to przyczynia się do rozwoju grzybów, pleśni i roztoczy. Należy pamiętać, że te czynniki nie tylko groźne są dla naszego zdrowia, ale również są niebezpieczne dla naszego domu.

Jeśli szukasz specjalistów od montażu rekuperacji, która pomoże Ci w walce z alergią, to koniecznie zainteresuj się wentylacją Szczecin.

Czy systemy wentylacyjne będą ratunkiem dla alergika?

Jak wiemy, stan powietrza ma bardzo duży wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Odpowiedni poziom nawilżenia powietrza jest tutaj niezwykle istotny. Odpowiednia wentylacja jest rozwiązaniem problemu. Ta z będzie korzystna nie tylko dla mieszkańców, ale również dla konstrukcji budynku. Jednak i w tym wypadku – ważne jest utrzymanie równowagi. W pomieszczeniach nie może być za ciepło, za sucho lub zbyt wilgotno. Przesuszenie powietrza przez niewłaściwą wentylacją podrażnia śluzówki nosa i podrażnia oczy. Świetnym rozwiązaniem na problemy alergików, który pozwoli uniknąć przesuszania powietrza, jest zainstalowanie rekuperacji. Wentylacja mechaniczna będzie dostarczała świeże powietrze do budynku. Dzięki temu alergicy mogą odetchnąć z ulgą.

Nowoczesne i innowacyjne kanały Spiro to świetne rozwiązanie, aby walczyć z alergią!

Czy rekuperacja w domu pomaga?

Krótko mówiąc – jak najbardziej! Oczywiście o ile została ona prawidłowo zainstalowana, źle uszczelniona i nieeksploatowana (filtry nie są wymieniane), mogą być źródłem alergenów i miejscem dla rozwoju bakterii. Dlatego też często jest powtarzany mit, że zastosowanie systemu wentylacji mechanicznej bardziej szkodzi alergikom, aniżeli im pomaga. Dlatego bardzo istotne jest, aby już na etapie wykonywania systemu wentylacji zdecydować się na nowoczesne rozwiązania i najlepszych specjalistów. Oni wykonają całą instalację w precyzyjny sposób. Dla alergików polecane są nowoczesne instalacje, które pokryte są powłoką antybakteryjną. System wentylacji mechanicznej nawiewno-wywiewnej z odzyskiem ciepła, inaczej zwany rekuperacją, jest świetnym rozwiązaniem dla osób z alergią. Dzięki temu rozwiązaniu będziemy posiadać pełną kontrolę nad procesem wymiany powietrza, a to pozwoli uniknąć zbyt wysokiej wilgotności powietrza i jego nadmiernego przesuszania. Rekuperacja, która została prawidłowo zamontowana, będzie dostarczała domownikom świeże powietrze przez całą dobę. Co ważniejsze dla alergików, wpływające powietrze będzie filtrowane. To pozwoli im w końcu cieszyć się wiosennymi i letnimi dniami, poprawiając ich komfort życia.