Restauracje wegetariańskie w Bydgoszczy - gdzie je znaleźć?

Bydgoszcz - jedno z bardziej niedocenionych miast, jeśli chodzi o turystykę. Za wschodnią granicą miasta znajdziemy płynącą Wisłę. Przez miasto przepływa jej lewy dopływ, czyli Brda. Znajduje się tam również Kanał Bydgoski (punkt na  Szlaku Zabytków Hydrotechniki), który łączy Wisłę z Odrą (przez ich dopływy - wcześniej wspomnianą Brdę od Wisły oraz Noteć i Wartę od Odry).

 Dzięki temu w Bydgoszczy znajdziemy tramwaje wodne, które są atrakcją turystyczną dla odwiedzających. Dostaniemy się nimi na m.in. Wyspę Młyńską, która jest pięknym, zielonym terenem, na którym możemy podejmować różne aktywności na świeżym powietrzu. Do najważniejszych zabytków Bydgoszczy należą: Spichrze nad Brdą, Katedra św. Marcina i Mikołaja, Exploseum, Muzeum Wodociągów czy Muzeum Mydła i Historii Brudu.

Tworząc nasz plan zwiedzania, często uwzględniamy w nim miejsca, w których zjemy śniadanie, obiad czy kolację. Branża gastronomiczna jest przecież ściśle związana z turystyczną. Co z osobami, które w nie jedzą mięsa? Czy znajdą w Bydgoszczy coś dla siebie? Poniżej przedstawiamy 3 najpopularniejsze wegetariańskie restauracje w Bydgoszczy.

FALLA

Jedną z najbardziej znanych wegetariańskich restauracji, którą znajdziemy w Bydgoszczy, jest FALLA. Ma ona jeszcze 13 innych lokalizacji w różnych stronach Polski. Znajdziemy tam przede wszystkim różne wrapy, zupy, hummusy i bowle. Bydgoska FALLA oferuje również sezonowe menu. Ta restauracja skupia wiele kuchni świata, których spróbować możemy przy akompaniamencie wina, kraftowego piwa FALLI czy innych, bezalkoholowych napojów np. tureckiego ajranu, firmowej lemoniady, kawy, yerby czy matchbaty. Ich wrapy są znane i uwielbiane przez wielu Polaków, dlatego warto jest choć raz odwiedzić lokal, który zlokalizowany jest na ul. Gdańskiej 26.

Restauracja Naturalna 

Druga z najczęściej odwiedzanych miejscówek na kulinarnej mapie Bydgoszczy. Serwuje ona kuchnię wegetariańską i wegańską. W menu znajdziemy wiele zamienników dla typowo polskiej, przepełnionej mięsem kuchni. W karcie są np. gołąbki z tempehem i warzywami, wegańską „wątróbka” i „tatar” czy popularna seleryba, która zawładnęła sercami wielu miłośników ryb, którzy z różnych względów odpuścili spożywanie tych prawdziwych. Restauracja Naturalna oferuje kilka opcji deserów (również wegańskich), menu dla dzieci czy wszechobecne wegetariańskie burgery i wrapy. W skrócie: każdy znajdzie coś dla siebie, a zwłaszcza miłośnicy polskiej kuchni, którzy chcą spróbować jej roślinnej alternatywy!

Vegab

Kebab powoli traktowany jest jako nasze danie narodowe. Kto nie lubi po imprezie wyskoczyć na kebaba? Obecnie nawet wegetarianie i weganie mogą się nim cieszyć, gdyż na rynku istnieje jego wiele roślinnych zamienników. Jedną z wegetariańskich restauracji, która je serwuje, jest Vegab, czyli dobrze znany, wegański kebab. Dodatkową wariacją jest pomieszanie tego tureckiego przysmaku ze szczyptą włoskiej nuty. Nic dziwnego - jego właścicielem jest mieszkający ponad 10 lat w Polsce Włoch. Ich wegańskie „mięso” do złudzenia przypomina to zwyczajne! Lokal mieści się na ulicy Długiej 1, która znajduje się zaraz po drugiej stronie Wyspy Młyńskiej. Jeśli więc planujecie chillout w tych okolicach lub jesteście po imprezie na rynku, koniecznie wpadnijcie do Vegab na wegańskiego kebaba!