Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Bydgoszcz

Sklep internetowy w abonamencie - czy to się opłaca?

Otworzenie sklepu internetowego to coraz częściej wykorzystywany sposób na zarobek. Początkujący przedsiębiorca zawsze staje przed pierwszą ważną decyzją, jaką jest wybór oprogramowania do swojego biznesu e-commerce. Ułatwieniem może okazać się sklep internetowy w abonamencie. Czy warto z niego skorzystać?

Czym jest sklep internetowy w abonamencie?

To jeden z popularnych sposobów na rozpoczęcie działalności w Internecie, który cieszy się uznaniem szczególnie wśród początkujących. Przedsiębiorca korzysta z gotowych rozwiązań, które wynajmuje na określony czas, płacąc cyklicznie ustaloną kwotę. Dzięki temu nie musi tworzyć własnego oprogramowania, które mogłoby pochłonąć niemalże cały budżet. 

Sprawne rozpoczęcie działalności — wybór dla początkujących

Osoby rozpoczynające biznes e-commerce najczęściej nie posiadają rozległej wiedzy na temat tego jak założyć sklep internetowy. Z tego względu, by otrzymać indywidualne oprogramowanie dla sklepu internetowego, muszą oni zlecić jego stworzenie profesjonalistom. To z kolei kosztuje wiele czasu i zaangażowania, którym niekoniecznie dysponują przedsiębiorcy.

Sklep internetowy w abonamencie pozwala na natychmiastowe rozpoczęcie sprzedaży już po dodaniu produktów. Dodatkowo większość firm oferuje: 

  • nieustanne wsparcie w kwestiach technicznych
  • szeroki zakres dostawców
  • dodanie kilku kanałów sprzedaży, takich jak Allegro czy Ceneo
  • integrację z hurtowniami internetowymi
  • wiele możliwości płatności

Wsparcie budżetu przedsiębiorcy

Ograniczony budżet może okazać się kluczową przeszkodą, która odstraszy przedsiębiorcę od własnego oprogramowania. Jego koszta często przewyższają planowany wydatek, dlatego coraz więcej osób sięga po sklep internetowy w abonamencie. Ceny pakietów zaczynają się już od kilkudziesięciu złotych i mogą być rozszerzane zgodnie z potrzebami rozwijającego się biznesu. Płatności uiszczane raz na miesiąc są łatwe do uwzględnienia w budżecie firmowym, dzięki czemu z góry doskonale wiemy, ile przyjdzie nam wydać. 

Minimalizacja ryzyka popełnienia błędów

Samodzielne tworzenie działalności e-commerce wiąże się z możliwością popełnienia błędów. Dotyczy to w szczególności osób, które nie są zaznajomione z technologią oraz programowaniem. Zdarza się, że nawet — wydawałoby się — mała pomyłka, prowadzi do całej serii trudnych do naprawienia uszkodzeń.

Korzystając ze sklepu internetowego w abonamencie, otrzymujemy zamknięte oprogramowanie, w którym nie dokonujemy zmian. Dzięki temu możemy mieć pewność, że każdy nasz krok jest bezpieczny

Jakie firmy oferują sklep internetowy w abonamencie?

Na rynku odnajdziemy wiele ofert, które pozwalają na otworzenie sklepu internetowego w abonamencie. By otrzymać najlepszy możliwy pakiet, warto zaznajomić się z ich usługami oraz ceną. Wśród topowych firm znajdują się:

  • Shopify - międzynarodowa platforma zarządza ponad milionem sklepów w 175 krajach. Za najtańszy pakiet należy zapłacić 29$/miesiąc, a najbardziej rozwinięte rozwiązania to koszt 299$/miesiąc. Oprócz podstawowych zalet Shopify wyróżnia się poprzez oferowaną możliwość odzyskiwania porzuconego koszyka oraz świetną wydajność witryny.
  • Shoper.pl - istniejąca od ponad 15 lat firma wciąż zajmuje czołowe miejsce w branży e-commerce. W ofercie znajdują się 4 pakiety, które różnią się między sobą zaawansowaniem i ceną. Najtańsze opcje są dostępne już od 25 zł/miesiąc, natomiast oferta indywidualna zaczyna się od 399 zł/miesiąc. Dodatkowym atutem Shoper.pl jest autorska kampania, którą można przeprowadzić na takich kanałach, jak Instagram, Facebook czy Allegro.