Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Bydgoszcz

Czym są worki filtracyjne i jakie zadanie spełniają?

Worki filtracyjne to coraz popularniejsze rozwiązania, stosowane szeroko w przemyśle. Dostarczane są klientom w określonych rozmiarach i konkretnych materiałach, dlatego pozwalają na skuteczną i właściwą separację zanieczyszczeń. Wiele osób wciąż jednak nie wie czym się charakteryzują i jakich zadań możemy od nich oczekiwać. Sprawdź, co warto wiedzieć o workach filtracyjnych. 

Czym charakteryzują się worki filtracyjne? 

Worki filtracyjne to rozwiązanie stosowane w filtrach workowych. Wykonywane są z różnego rodzaju tkanin, zarówno naturalnych, jak i syntetycznych, dlatego charakteryzują się różnią wydajnością i przepuszczalnością. Materiały można dopasować do potrzeb indywidualnych klienta. Z łatwością można wybrać takie, które są odporne na niskie temperatury, tłuste zabrudzenia i inne problematyczne czynniki. 

Jakie są najpopularniejsze typy worków filtracyjnych? 

U dobrych producentów i w sprawdzonych sklepach - na przykład GEKO Filtration - możemy spotkać różne rodzaje worków filtracyjnych, które można łatwo dopasować do swoich potrzeb. Popularne są worki typu NF, które wykonane są z poliestru. Posiadają wodoodporną i antyelektrostatyczną powłokę oraz sprężyny wsporne i dysze, które służą do regeneracji. Zazwyczaj dostępne są w wersjach sześciorzędowych oraz czterorzędowych. 

Innym popularnym rozwiązaniem są worki  typu multibag, których niewątpliwą zaletą jest duża powierzchnia filtracji oraz duża wydajność odpylania. Mają przy tym stosunkowo kompaktowe rozmiary. 

Gdzie najczęściej zachodzi potrzeba stosowania worków filtracyjnych? 

Worki filtracyjne są bardzo powszechnie wykorzystywane w przemyśle. W jakich konkretnie jego gałęziach? Rozlicznych - znajdziemy je w przemyśle chemicznym, kosmetycznym, motoryzacyjnym, lakierniczym, a nawet spożywczym. Ciecz filtrowana jest do części medium filtracyjnego, gdzie jej zadaniem jest powstrzymywanie zanieczyszczeń o coraz mniejszych i mniejszych rozmiarach. Nie zachodzi dzięki temu do zjawiska blokowania się powierzchni filtracyjnej.

Nowoczesne i bezpieczne worki filtracyjne wyposażone są w specjalistyczne narzędzia, które umożliwiają ich bezproblemową wymianę. Ważne jest to, aby worki nie były produkowane z materiałów, które mogą przedostać się do cieczy poddawanej filtracji. Worki filtracyjne świetnie nadają się nie tylko do procesów filtracji wstępnej, ale także do tej dokładniejszej. To bardzo praktyczne i wielofunkcyjne urządzenia, które świetnie sprawdzają się w bardzo wielu różnych branżach i gałęziach przemysłu.