Bydgoszcz jest na ósmym miejscu pod względem liczby ludności wśród miast Polski. Jest to też duży ośrodek przemysłu i handlu.

Dla potrzeb mieszkaniowych kluczowa jest komunikacja miejska i to miasto, jako jedno z nielicznych ma uruchomione aż trzy rodzaje rodzaje pojazdów – autobusy, tramwaje oraz trolejbusy. Działają również prywatni przewoźnicy wożąc ludzi swoimi mikrobusami. Miasto stawia natomiast na rozwój komunikacji tramwajowej, uruchamiając co pewien czas nową linię tramwajową, na przykład początkiem 2016 powstała nowa linia łącząca miasto z dzielnicą Fordon.

Rynek nieruchomości w Bydgoszczy

Dobra opieka zdrowotna to podstawowa sprawa dla przyszłego mieszkańca tego miasta. W tym aspekcie Bydgoszcz może pochwalić się tym, że kształcą się w tym mieście wysokiej klasy lekarze, a to dzięki temu, że funkcjonuje tutaj Collegium Medicum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, czyli powszechnie znana Akademia Medyczna w Bydgoszczy. Bydgoszcz to ważny ośrodek medyczny w skali całego kraju. To właśnie w tym mieście bardzo często wprowadza się innowacje medyczne oraz działają tutaj znani lekarze, m.in. Marek Harat, znany polski neurochirurg.

W kwestii edukacji zostało już powiedziane, że działa tutaj znana uczelnia medyczna, ale oprócz tego warto jeszcze wiedzieć, że są tutaj inne uczelnie, m.in. muzyczna i rolnicza, natomiast najstarszą i najbardziej prestiżową uczelnią jest uczelnia techniczna, czyli Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy. Z dostępem do wysokiej klasy edukacji nie ma więc żadnego problemu.

Jak natomiast wygląda kwestia cen mieszkań w tym mieście? Średnia cena m2 mieszkania na rynku pierwotnym przekracza barierę 6 000 zł. Nie jest to dużo, ale trzeba przyznać, że nowe mieszkania w Bydgoszczy nie są takie tanie jak w innych miastach Polski. Warto zawuażyć, że wybór mieszkań jest różnorodny, ponieważ ofert jest prawie półtora tysiąca. Nie ma tutaj jednego trendu cenowego, więc można znaleźć tutaj aż 12 ofert mieszkań, których cena przekracza wartość 9 500 zł za m2, jak i 4 oferty mieszkań w cenie od 4 500 zł do 5 500 zł, jednak największą grupę ofert stanowią tutaj oferty w przedziale od 6 000 zł do 6 500 zł – 189 ogłoszeń według portalu rynekpierwotny.pl. W mieście jest całkiem sporo inwestycji, więc nic dziwnego, że przy wysokich cenach za m2 będą to zwykle mieszkania pod inwestycje. Jeśli chodzi o sumaryczną cenę mieszkania to można wybierać wśród dużej grupy ofert mieszkań już do 250 000 zł – 84 oferty.

Osoby chcące zakupić mieszkanie do ceny 350 000 zł mogą wybierać ze znacznie liczniejszej grupy ofert, bo ze 163 opcji. Wśród ofert nie znajdziemy tutaj małych mieszkań dla studentów do 20 m2. Najliczniejszą grupę ogłoszeń stanowią mieszkania w metrażu między 50, a 65 m2. Natomiast w kwestii ilości pokoi największym wyborem mogą się poszczycić mieszkania trzypokojowe – 584 oferty. Jeśli ktoś szuka mieszkania jednopokojowego też nie będzie miał problemu ze znalezieniem właściwej oferty, bo jest ich niemalże 100, tak samo w kwestii mieszkań pięciopokojowych lub więcej, bo tutaj ilość ofert wskazuje na liczbę 76. Jak więc widać wybór mieszkania w Bydgoszczy jest w pełni dopasowany do potrzeb nawet najbardziej wybrednych klientów i każdy powinien znaleźć coś co mu odpowiada.

Materiał przygotowany przez eksperta portalu RynekPierwotny.pl