Ponad 150 młodych biegaczy walczyło o medale w powiatowych sztafetach

Na trasach powiatu bydgoskiego panowała sportowa gorączka — młodsze dzieci i licealiści ścigali się w sztafetach, które rozstrzygały się w sprintach i na trasach przełajowych. Emocje mieszały się z radosnym zgiełkiem opiekunów i trenerów. Mecz rywalizacji toczył się między szkołami z gmin powiatu, a kilka zespołów wyraźnie dominowało w swoich kategoriach.
- Sztafetowe Mistrzostwa Powiatu Bydgoskiego w biegach przełajowych
- Triumfy szkół z Białego Błota i Nowej Wsi Wielkiej
Sztafetowe Mistrzostwa Powiatu Bydgoskiego w biegach przełajowych
W zawodach rozgrywanych podczas 10 października 2025 wzięło udział ponad 150 uczniów ze szkół z terenu powiatu. Organizatorem imprezy był UKS “Czapla” Białe Błota, a przedsięwzięcie otrzymało dofinansowanie z Powiatu Bydgoskiego. Rywalizacja odbywała się w ramach Igrzysk Dzieci, Igrzysk Młodzieży Szkolnej oraz Licealiady — każdy bieg przynosił dynamiczne zmiany na prowadzeniu i wyrównane finisze.
Na starcie stanęły drużyny z różnych miejscowości: m.in. z Białego Błota, Nowej Wsi Wielkiej, Solca Kujawskiego, Osielska, Niemcza, Koronowa, Maksymilianowa i Żołędowa. Sędziowie i opiekunowie chwalili wysiłek zawodników oraz atmosferę fair play, która towarzyszyła całemu wydarzeniu.
Triumfy szkół z Białego Błota i Nowej Wsi Wielkiej
Wyniki poszczególnych kategorii przedstawiały się następująco:
Igrzyska Dzieci rocznik 2015 i młodsze — Dziewczęta
- SP Nowa Wieś Wielka
- SP Maksymilianowo
Igrzyska Dzieci rocznik 2015 i młodsi — Chłopcy
- SP Białe Błota
- SP Nowa Wieś Wielka
- SP Maksymilianowo
Igrzyska Dzieci rocznik 2013/2014 — Dziewczęta
- SP Białe Błota
- SP Maksymilianowo
- SP Nowa Wieś Wielka
- SP nr 4 Solec Kujawski
Igrzyska Dzieci rocznik 2013/2014 — Chłopcy
- SP Nowa Wieś Wielka
- SP nr 4 Solec Kujawski
- SP Żołędowo
- SP Białe Błota
Igrzyska Młodzieży Szkolnej — Dziewczęta
- SP Osielsko
- SP Nowa Wieś Wielka
- SP Białe Błota
- SP nr 1 Solec Kujawski
Igrzyska Młodzieży Szkolnej — Chłopcy
- SP Białe Błota
- SP nr 4 Solec Kujawski
- SP Niemcz
- SP Nowa Wieś Wielka
Licealiada — Dziewczęta
- ZSZ Koronowo
- ZSOiZ Solec Kujawski
Licealiada — Chłopcy
- ZSOiZ Solec Kujawski
- ZSZ Koronowo
W kilku kategoriach na podium stanęły te same szkoły, co pokazuje dobrą pracę trenerów i system szkolnych przygotowań. Najbardziej widoczne były zespoły z Białego Błota i Nowej Wsi Wielkiej, które zgromadziły rekordową liczbę miejsc premiowanych w klasyfikacjach.
Zawody miały charakter integracyjny i sportowy — młodzi biegacze zdobyli pierwsze doświadczenia w zawodach powiatowych, a organizatorzy zapowiedzieli chęć kontynuowania imprezy w kolejnych latach, by dawać kolejnym rocznikom okazję do rywalizacji i sprawdzenia się na trasie.
na podstawie: Starostwo Powiatowe w Bydgoszczy.
Autor: krystian