Remont elewacji i dachów III LO na Okolu nabiera tempa z nowymi pracami

III Liceum Ogólnokształcące na bydgoskim Okolu przechodzi gruntowną metamorfozę. Trwa konserwatorski remont elewacji i dachów, a także przygotowania do nowych inwestycji sportowych, które mieszkańcy wybrali w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim. Zobacz, co dokładnie zmienia się przy ul. Nowogrodzkiej i jak szybko postępują prace.
- Remont szkoły na Okolu nabiera tempa – dachy i elewacje odświeżane z dbałością o detale
- Nowe obiekty sportowe i modernizacja hali gimnastycznej – mieszkańcy decydują o przestrzeni wokół szkoły
- Historia III LO wpisana w krajobraz Okola nad Kanałem Bydgoskim
Remont szkoły na Okolu nabiera tempa – dachy i elewacje odświeżane z dbałością o detale
Prace przy III Liceum Ogólnokształcącym przy ul. Nowogrodzkiej 3 to nie tylko wymiana pokrycia dachowego, ale kompleksowa konserwacja całej konstrukcji. Obecnie ekipa firmy Kapibara ze Śląska koncentruje się na oczyszczaniu ostatniej ściany zewnętrznej oraz montażu nowych okien. Umowa z wykonawcą została podpisana w lutym, a inwestycja opiewa na kwotę 3,85 mln zł.
W ramach remontu dachowego wymieniane jest zużyte pokrycie z blachy, naprawiane elementy więźby dachowej, która zostanie impregnowana i zabezpieczona przeciwpożarowo. Do tego dochodzą roboty towarzyszące: renowacja kominów, instalacja nowej instalacji odgromowej oraz montaż nowego orynnowania.
„Zaawansowanie rzeczowe znacznie wyprzedza harmonogram i możliwe, że inwestycja zakończy się jeszcze w tym roku” – informują przedstawiciele Urzędu Miasta.
Finansowanie pochodzi z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków, co podkreśla znaczenie tej inwestycji dla ochrony dziedzictwa miasta.
Nowe obiekty sportowe i modernizacja hali gimnastycznej – mieszkańcy decydują o przestrzeni wokół szkoły
Oprócz prac przy głównym budynku szkoły rozszerzono zakres inwestycji o modernizację dachów sali gimnastycznej oraz łącznika. W tej chwili trwa przetarg na wybór wykonawcy tych dodatkowych robót budowlanych.
Nie mniej ważne są plany zagospodarowania terenu wokół szkoły. Już niedługo ruszy budowa 3-torowej bieżni prostej oraz siłowni zewnętrznej. To efekt głosowania mieszkańców w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim – zadanie zostało wybrane przez nich bezpośrednio do realizacji. Koszt przedsięwzięcia przekracza 230 tysięcy złotych, a zakończenie prac planowane jest na wczesną jesień.
Historia III LO wpisana w krajobraz Okola nad Kanałem Bydgoskim
Budynek liceum powstał w 1879 roku jako gminna szkoła ludowa na Okolu (Gemeinde-schule Schleusenau). W końcu XIX wieku został rozbudowany do roli szkoły podwójnej (Doppel Volksschule), gdzie funkcjonowały dwie oddzielne placówki dla dziewcząt i chłopców, a językiem wykładowym był niemiecki.
W roku szkolnym 1926/1927 placówka otrzymała imię Adama Mickiewicza. Warto przypomnieć, że Muzeum Kanału Bydgoskiego miało swoją pierwszą siedzibę właśnie na dziedzińcu III LO – otwarto je tam uroczyście 29 września 2006 roku. Obecnie muzeum działa przy ul. Staroszkolnej 10 w nowoczesnym Centrum Edukacyjno-Społecznym, które powstało w 2021 roku.
Dzięki trwającym pracom konserwatorskim i inwestycjom sportowym miejsce to nie tylko odzyskuje dawny blask, ale też staje się przestrzenią aktywności dla kolejnych pokoleń bydgoszczan.
Na podst. Urząd Miasta
Ostatnie Artykuły

Zawisza wraca do II ligi. Awans padł po nerwowej końcówce
![[PIŁKA NOŻNA] Zawisza Bydgoszcz – Wikęd Luzino 2:0 w Betclic 3. Liga Grupa 2 (Grupa II) – awans do 2. ligi](/images/mecz/thumbnails/zawisza-bydgoszcz-wiked-luzino-23052026-20.webp)
[PIŁKA NOŻNA] Zawisza Bydgoszcz – Wikęd Luzino 2:0 w Betclic 3. Liga Grupa 2 (Grupa II) – awans do 2. ligi

Bydgoska kontrola hulajnóg - 44-latek miał 2,5 promila i mandat

W Bydgoszczy młodzi i finanse oświaty znalazły się w jednym panelu

Nowy sztandar i 150 lat tradycji. Strażacy świętowali w Grudziądzu

Czerwiec w Filharmonii Pomorskiej przyniesie leżaki, operę i symfonie

Bydgoszcz szykuje weekend pełen spacerów, muzyki i rodzinnych planów

Dwie najlepsze pary z jednego komisariatu wygrały bydgoskie eliminacje Patrol Roku 2026

Chciał ukraść łańcuszek w Solcu Kujawskim - po niespełna 2 godzinach wpadł w Bydgoszczy

Na bydgoskich ulicach ruszają testy 11 elektrobusów

Camp-Lab I 2026 rusza z listą wybranych. Bydgoszcz znów spina kulturę z młodymi

NGO Fest na Wyspie Młyńskiej – bydgoskie organizacje wyjdą do ludzi

Sułkowskiego w przebudowie. Ruch na Osiedlu Leśnym znów się zmieni

Powiat bydgoski układa nową mapę turystyki z miejsc, które przyciągają
Przydatne dane teleadresowe
- Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Bydgoszczy - kontakt, pozwolenia, opłaty i ochrona przeciwpowodziowa
- Leśny Park Kultury i Wypoczynku Myślęcinek w Bydgoszczy - atrakcje, bilety i dojazd
- Zarząd Dróg Powiatowych w Bydgoszczy - kontakt, wnioski, opłaty i zimowe utrzymanie dróg
- Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Bydgoszcz - kontakt, godziny, wydziały
- ZUS Bydgoszcz - adresy, rezerwacja wizyt i świadczenia
- I Opiniodawczy Zespół Sądowych Specjalistów w Bydgoszczy - kontakt, godziny, zadania
