Zacięta rywalizacja uczniów w okręgowych eliminacjach turnieju BRD w Koronowie

W Szkole Podstawowej nr 2 w Koronowie rywalizowali młodzi pasjonaci bezpieczeństwa na drodze. Emocje sięgały zenitu, a zwycięzcy już szykują się do kolejnego etapu ogólnopolskiego turnieju. Kto tym razem zdobył laury i jakie wyzwania czekały na uczestników? Sprawdźcie, jak wyglądała ta wyjątkowa rywalizacja!
- Koronowo gościło zaciętą walkę o tytuł mistrza bezpieczeństwa drogowego
- Młodzi adepci ruchu drogowego zmierzyli się z wiedzą i praktyką w Koronowie
Koronowo gościło zaciętą walkę o tytuł mistrza bezpieczeństwa drogowego
9 maja 2025 roku w murach Szkoły Podstawowej nr 2 w Koronowie odbyły się eliminacje okręgowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. To wydarzenie zgromadziło najlepsze drużyny z powiatów, które wcześniej triumfowały w swoich lokalnych zmaganiach.
Uczestnicy podzieleni zostali na dwie grupy wiekowe: pierwszą tworzyli uczniowie w wieku od 10 do 12 lat, natomiast drugą starsi uczniowie szkół podstawowych. W obu kategoriach rywalizacja była niezwykle wyrównana i pełna pozytywnej energii.
Młodzi adepci ruchu drogowego zmierzyli się z wiedzą i praktyką w Koronowie
Podczas zawodów młodzi kandydaci na mistrzów bezpieczeństwa musieli wykazać się nie tylko znajomością przepisów ruchu drogowego, ale także umiejętnościami praktycznymi. Na specjalnie przygotowanym torze przeszkód oraz w miasteczku komunikacyjnym sprawdzano ich refleks, orientację i prawidłowe zachowania na drodze.
Nie zabrakło również ważnego elementu pierwszej pomocy przedmedycznej. Całe zespoły wspólnie uczyły się, jak prawidłowo zabezpieczyć miejsce zdarzenia i nawiązać kontakt z poszkodowanym, co jest kluczowe w sytuacjach zagrożenia życia.
Wśród uczestników pierwszej grupy wiekowej najlepiej poradziła sobie drużyna ze Szkoły Podstawowej w Świekatowie, która zdobyła pierwsze miejsce. Tuż za nimi uplasowała się ekipa z Dużej Cerekwicy, a podium uzupełnił Zespół Szkół z Borówna. Wyróżnienie indywidualne otrzymał Adrian Walczak ze Świekatowa.
W starszej kategorii triumfowała Szkoła Podstawowa nr 1 w Koronowie, która wyprzedziła kolegów ze Szkoły Podstawowej nr 2 oraz reprezentantów ze Świekatowa. Najlepszym zawodnikiem został Ksawery Mindak z koronowskiej jedynki”.
Całość przebiegała pod czujnym okiem sędziów policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy oraz ekspertów Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego. Zawody prowadził Pan Tomasz Meyze z Polskiego Związku Motorowego, a nad częścią medyczną czuwał ratownik Damian Dębecki.
Zwycięskie drużyny już przygotowują się do wojewódzkiego etapu turnieju, który odbędzie się 24 maja 2025 roku ponownie w Szkole Podstawowej nr 2 w Koronowie. Trzymamy kciuki za dalsze sukcesy naszych młodych mistrzów bezpieczeństwa!
Autor: krystian