Mobilna Szkoła Recyklingu 4.0 ruszyła w Młynach Rothera z nową energią

Bydgoscy uczniowie rozpoczęli nową przygodę z ekologią podczas inauguracji Mobilnej Szkoły Recyklingu 4.0. Ta wyjątkowa inicjatywa nie tylko uczy, ale i bawi, pokazując jak codzienne nawyki mogą zmieniać świat na lepsze.
- Mobilna Szkoła Recyklingu w sercu Bydgoszczy Młyny Rothera jako miejsce edukacji i zabawy
- Bydgoska inicjatywa edukacyjna rozwija świadomość ekologiczną najmłodszych mieszkańców
Mobilna Szkoła Recyklingu w sercu Bydgoszczy Młyny Rothera jako miejsce edukacji i zabawy
We wtorek, 29 kwietnia, uczniowie pierwszych i drugich klas Szkoły Podstawowej nr 56 mieli okazję uczestniczyć w otwarciu kolejnej edycji Mobilnej Szkoły Recyklingu. Wydarzenie odbyło się w przestrzeniach Młynów Rothera unikatowego kompleksu poprzemysłowego, który coraz częściej staje się miejscem inspirujących spotkań i edukacyjnych projektów.
Podczas zajęć dzieci poznawały zasady segregowania śmieci oraz idee zero waste w sposób przystępny i angażujący. Program podkreślał, że nawet drobne zmiany w codziennych zachowaniach mają ogromne znaczenie dla ochrony środowiska. Po dzisiejszej lekcji będziecie mogli pomagać innym i podpowiadać, jak dbać o środowisko” zachęcał młodych uczestników zastępca prezydenta Łukasz Krupa.
W ramach wydarzenia dzieci brały udział zarówno w interaktywnych wykładach, jak i warsztatach rękodzielniczych, podczas których tworzyły praktyczne przedmioty z materiałów przeznaczonych do recyklingu. Nie zabrakło także zwiedzania wystawy Węzły”, która pozwoliła im spojrzeć na sztukę i ekologię z nowej perspektywy.
Bydgoska inicjatywa edukacyjna rozwija świadomość ekologiczną najmłodszych mieszkańców
Mobilna Szkoła Recyklingu to autorski projekt miasta Bydgoszczy, który od lat cieszy się rosnącym zainteresowaniem. W 2024 roku z zajęć skorzystało aż 4 tysiące dzieci z 85 placówek oświatowych. Program skierowany jest do przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych i średnich oraz dorosłych również pracowników firm i instytucji.
Zajęcia prowadzone są w formie angażującej zabawy połączonej z praktycznymi działaniami. Uczestnicy dowiadują się m.in., jak prawidłowo postępować z odpadami domowymi, jakie są etapy ich przetwarzania oraz jakie korzyści niesie za sobą gospodarka obiegu zamkniętego. Poruszane są także tematy wdrażania zielonych rozwiązań” w szkołach i miejscach pracy.
Udział w projekcie jest bezpłatny, a każda zgłoszona placówka lub firma otrzymuje upominki dla uczestników. Co więcej, aktywność w programie jest punktowana w miejskich konkursach ekologicznych, a najbardziej zaangażowane zespoły zostaną wyróżnione podczas uroczystej gali zaplanowanej na czerwiec.
Zgłoszenia przyjmowane są poprzez formularz online lub mailowo pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Pierwsze zajęcia Mobilnej Szkoły Recyklingu 4.0 odbędą się już w maju i będą dostępne dla wszystkich chętnych bydgoskich placówek oraz instytucji.
Witam serdecznie wszystkie dzieci i nauczycieli, którzy przyszli do nas ze Szkoły Podstawowej nr 56. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy popołudnie pełne atrakcji. Jesteście pierwszymi uczestnikami 4. edycji Mobilnej Szkoły Recyklingu. Życzę Wam udanej zabawy i zdobycia nowej wiedzy. Mam nadzieję, że będziecie pamiętać, jak ważne jest, by odpady trafiały do właściwych pojemników.” Łukasz Krupa
Na podstawie: Urząd Miasta Bydgoszczy
![]()
Ostatnie Artykuły

Wtargnęli do pokoju i zabrali 500 zł. Skuter miał przypaść napastnikom

Tramwaje wracają na Most Pomorski. Szykują się zmiany w komunikacji

Mistrz świata ambasadorem Wody Bydgoskiej. Paweł Korzeniowski poprowadzi rozgrzewkę

Teatr Polski szuka głosu widowni. Ruszył też nabór wolontariuszy

Nowe wyposażenie OSP Koronowo gotowe na podtopienia i akcje gaśnicze

Sierpień wybrany przez bydgoszczan. Koncerty, kino i spływy kajakowe

Urzędnicy ćwiczyli blackout i pierwszą pomoc. Warsztaty w powiecie bydgoskim

Festiwal Wisły wraca do Fordonu. Nad rzeką będą rejsy i koncerty

PESA Bydgoszcz z kontraktem za niemal miliard. Powstaną nowe ELFy

Awaria silnika na Zalewie Koronowskim. Policjanci ruszyli z pomocą

Pozytywka wraca do Bydgoszczy. Sześć wydarzeń dla dzieci i rodzin

Kolorowe czepki wracają na Wodę Bydgoską. Zostało mało czasu

Nowy mikrobus dla DPS w Bożenkowie ułatwi leczenie i rehabilitację

Marian Rejewski bohaterem pikniku. Szyfry, zagadki i historia na Wyspie Młyńskiej
Przydatne dane teleadresowe
- Młodzieżowy Dom Kultury nr 5 w Bydgoszczy - zajęcia, zapisy, kontakt
- Teatr Polski im. Hieronima Konieczki w Bydgoszczy - bilety, godziny kasy, warsztaty i dojazd
- Administracja Domów Miejskich ADM w Bydgoszczy - kontakt, godziny, awarie, sprawy mieszkaniowe
- Kujawsko-Pomorski Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 im. Louisa Braille'a w Bydgoszczy - kontakt, rekrutacja, oferta edukacyjna
- Szpital Uniwersytecki im. A. Jurasza w Bydgoszczy - kontakt, oddziały, rejestracja
- Parafia NMP Matki Kościoła w Bydgoszczy - msze, kancelaria, sakramenty
