Świętuj z nami Dzień Flagi i Konstytucji na Starym Rynku w Bydgoszczy

Majowe święta w Bydgoszczy nabierają wyjątkowego blasku! Przygotujcie się na dwa dni pełne patriotycznych emocji, widowiskowych pokazów i niezapomnianej atmosfery na Starym Rynku. To wydarzenie, które zjednoczy mieszkańców i przypomni o najważniejszych momentach naszej historii.
- Bydgoszcz zaprasza na wyjątkowe obchody Dnia Flagi i Konstytucji 3 Maja na Starym Rynku
- Pokazy musztry konnej i historyczne inscenizacje wzbogacą majowe święto w Bydgoszczy
Bydgoszcz zaprasza na wyjątkowe obchody Dnia Flagi i Konstytucji 3 Maja na Starym Rynku
W pierwszy weekend maja serce Bydgoszczy zabije mocniej to czas, gdy miasto stanie się areną uroczystych obchodów Dnia Flagi oraz rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Już 2 maja o godzinie 12:00 na Starym Rynku mieszkańcy będą mogli wspólnie celebrować podniesienie biało-czerwonych flag, które rozbłysną na masztach w całym kraju. To symbol jedności i dumy narodowej, który zainspiruje każdego do refleksji nad polską tożsamością.
Organizatorzy przygotowali dla bydgoszczan darmowe flagi, które będzie można otrzymać podczas wydarzenia to doskonała okazja, by wyrazić swój patriotyzm i poczuć więź z ojczyzną.
Pokazy musztry konnej i historyczne inscenizacje wzbogacą majowe święto w Bydgoszczy
Drugi dzień obchodów, 3 maja, to wyjątkowa data dla wszystkich miłośników historii. W tym roku przypada 234. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja pierwszej w Europie i drugiej na świecie nowoczesnej ustawy zasadniczej. O godzinie 12:00 na Starym Rynku rozpocznie się oficjalna ceremonia, która połączy tradycję z widowiskowością.
Mieszkańcy będą mieli okazję podziwiać pokazy musztry konnej oraz inscenizacje przygotowane przez grupy rekonstrukcyjne, które przeniosą widzów w czasy XVIII wieku. Całość uświetni występ Orkiestry Wojskowej z Bydgoszczy, której muzyka doda wydarzeniu podniosłego charakteru.
Dla najmłodszych przewidziano specjalne atrakcje edukacyjne stoiska z prezentacją sprzętu wojskowego oraz różnorodne zabawy, które pozwolą dzieciom aktywnie uczestniczyć w świętowaniu. Ponadto każdy chętny będzie mógł bezpłatnie otrzymać egzemplarz Konstytucji RP wyjątkową pamiątkę tego dnia.
Obchody organizują Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski, Wojewoda Kujawsko-Pomorski Michał Sztybel, Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki oraz Szef Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych gen. bryg. Dariusz Mendrala ich współpraca gwarantuje wysoką rangę i profesjonalizm wydarzenia.
Na podst. UM Bydgoszcz
Ostatnie Artykuły

Na Fordońskiej robi się ciaśniej – Sochaczewska wchodzi w strefę robót

Przy Prądocińskiej rusza budowa, która ma zamienić bioodpady w energię

Włączone światła zdradziły wszystko - 41-latek wpadł z narkotykami

20 tysięcy kibiców i jeden incydent - policja domknęła mecz bez chaosu

Bydgoski kampus Akademii Muzycznej wszedł do finału i sięga po prestiżową nagrodę

Sylwia Kubik na Wyżynach - wieczór z książkami pachnącymi Powiślem

Z kartonu do miniaturowej Bydgoszczy - biblioteka świętuje urodziny miasta

Młyny Rothera znów przyciągną tych, którzy szukają rzeczy z charakterem

W BELMIE ruszą poranne próby, a huk może dojść do Bydgoszczy

Festiwal Roślin wraca z premierami i cenami od 5 zł

Marzenie Zawiszy pękło przy pełnych trybunach i jednym niefortunnym odbiciu

Anna Kamińska w Bydgoszczy - wieczór z historiami, które zostają na długo

W Fordonie Dzień Ziemi połączy piknik z porządkami w domowych szafach

