Bydgoskie schronisko zaprasza na spacer z psami do adopcji w niedzielę
Jeśli myślisz o adopcji psa, ale chcesz najpierw poznać swojego przyszłego pupila i skonsultować się z ekspertem, nadarza się doskonała okazja. Już w najbliższą niedzielę, 30 czerwca, mieszkańcy będą mieli szansę spotkać czworonogi z miejskiego schroniska podczas wyjątkowego spaceru po centrum miasta.

Wyjątkowa akcja promująca adopcję psów z bydgoskiego schroniska

Wolontariusze z bydgoskiego schroniska dla zwierząt organizują w nadchodzącą niedzielę akcję "Pies dla Ciebie". 30 czerwca ulicami miasta przejdzie parada psów, które szukają nowych domów. Spacer rozpocznie się na Starym Rynku, będzie kontynuowany przez ulicę Dworcową, a zakończy się na Wyspie Młyńskiej. W godzinach od 10:00 do 14:00 mieszkańcy będą mieli okazję spotkać się z psami, które czekają na adopcję.

Spotkanie z przyszłym pupilem i konsultacje z wolontariuszami

Podczas spaceru będzie można porozmawiać z wolontariuszami, którzy na co dzień opiekują się zwierzętami w schronisku. Wolontariusze chętnie odpowiedzą na pytania dotyczące usposobienia psów, ich potrzeb oraz do jakiego domu najlepiej pasują. Jest to świetna okazja, aby dowiedzieć się więcej o potencjalnym nowym członku rodziny i podjąć świadomą decyzję o adopcji.

Adopcja – odpowiedzialna decyzja

Adopcja zwierzęcia to poważna decyzja i warto ją dobrze przemyśleć. Jak podkreśla Izabella Szolginia, dyrektorka bydgoskiego schroniska dla zwierząt:

"Pamiętajmy, że adoptując zwierzę, czy to ze schroniska, czy z fundacji opiekujących się bezdomniakami, trzeba dobrze przemyśleć, czy na pewno jesteśmy świadomi odpowiedzialności."
Kolejność zgłoszeń chętnych do adopcji będzie zgodna z zasadami adopcji. Organizatorzy życzą zwierzętom znalezienia kochających domów, a wolontariuszom dziękują za ich serce i poświęcony czas.

Dołącz do akcji i znajdź swojego nowego przyjaciela

Jeśli marzysz o psie, ale chcesz najpierw poznać jego charakter i potrzeby, nie przegap tej wyjątkowej okazji. Spacer z psami z bydgoskiego schroniska to nie tylko szansa na znalezienie nowego członka rodziny, ale także możliwość spędzenia miłego dnia na świeżym powietrzu. Przyjdź, poznaj czworonogi i porozmawiaj z wolontariuszami. Może to właśnie Ty dasz dom jednemu z tych uroczych psów.


Według informacji z: Urząd Miasta