Rolety wewnętrzne czy zewnętrze – co warto wybrać?

Co lepiej wybrać – rolety zewnętrzne czy wewnętrzne? Trudno znaleźć na to pytanie jednoznaczną odpowiedź. Wybór zależy od Twoich preferencji, a także pomieszczenia, w którym chcesz je zamontować. Może się zdarzyć, że w niektórych pokojach w Twoim domu (na przykład na piętrze od strony północnej) najlepszym wyborem będą rolety wewnętrzne, a w innych (zwłaszcza na parterze) – rolety zewnętrzne. Przeczytaj nasz artykuł i przekonaj się, jakie rolety wybrać do domu i mieszkania.

Rolety wewnętrzne – wady i zalety

Rolety wewnętrzne doskonale sprawdzają się przy aranżowaniu przytulnego wnętrza. Możesz dobrać odcień do koloru ścian na zasadzie podobieństw lub kontrastów. A co, jeśli postanowisz przemalować ścianę? W kazdej chwili zdemontujesz rolety wewnętrzne i przenieść je do innego pomieszczenia. Ich instalacja nie jest problematyczna, więc możesz zająć się tym samodzielnie, nawet jeśli nie masz doświadczenia.

Rolety wewnętrzne ochronią Cię także przed silnym światłem. Sprawdzą się więc idealnie, jeśli blisko Twojego okna znajduje się latarnia, która utrudnia Ci wypoczynek.

Rolety zewnętrzne – zalety i wady

Rolety elewacyjne w mieście Olsztyn są bardzo popularne wśród właścicieli firm i gospodarstw domowych. Zabezpieczają nie tylko przed intensywnym światłem, ale także przed nagrzewaniem pomieszczenia. Sprawdzą się więc idealnie w pokojach od strony południowej czy wschodniej i na poddaszach. Poza tym są również efektywnym zabezpieczeniem przed włamywaczami. Warto więc zamontować je na parterze.

Montaż rolet zewnętrznych jest niestety dość pracochłonny. Choć teoretycznie można zamontować je samodzielnie, polecamy skorzystać z usług specjalistów.

Podsumowanie

Co sprawdzi się lepiej – rolety wewnętrzne czy zewnętrzne? Zależy to od umiejscowienia pomieszczenia i Twoich preferencji. Rolety wewnętrzne są łatwe w montażu i są skuteczną ochroną przed silnym światłem. Z kolei rolety zewnętrzne zapewniają dobrą ochronę przed włamaniem oraz nadmiernym nagrzewaniem się pomieszczenia.