Wiata śmietnikowa na osiedle – jaką wybrać?

Dobierając wiatę śmietnikową na osiedle, trzeba uwzględnić szereg czynników. O czym warto pamiętać przy jej zamawianiu? Oto najważniejsze kwestie!

Jaki powinien być wymiar wiaty śmietnikowej na osiedle?

Gdy wybiera się wiatę śmietnikową przeznaczoną do montażu na osiedlu mieszkaniowym, należy przede wszystkim dobrać ją odpowiednio pod kątem jej rozmiaru.

Wymiar wiaty śmietnikowej będzie w tym przypadku powiązany z liczbą oraz pojemnością kubłów na odpady, jakie zamierza się w niej umieścić. To z kolei związane jest z liczbą mieszkańców osiedla, którzy mają korzystać z wiaty.

Gdzie umieścić wiatę śmietnikową na osiedlu?

Drugą istotną kwestią jest miejsce, gdzie zlokalizowana będzie wiata śmietnikowa. Jak dobrać je odpowiednio?

Często umieszczana jest wiata śmietnikowa przy domu, bloku, czyli przylega ona wtedy jednym bokiem do budynku. To pozwala na zredukowanie kosztów jej wykonania i może dodatkowo zabezpieczyć ją przed zniszczeniem.

Drugim popularnym rozwiązaniem jest wiata śmietnikowa w ogrodzeniu osiedla. Wtedy można łatwo wystawiać na zewnątrz kubły.

Ponadto montowane są też wiaty śmietnikowe wolnostojące, które zlokalizowane są w miejscu łatwo dostępnym dla mieszkańców.

Jaki typ wiaty śmietnikowej wybrać na osiedle?

Na osiedla mieszkaniowe wybiera się różne rodzaje wiat śmietnikowych pod względem zastosowanych do ich budowy materiałów. Jakie z nich sprawdzą się wtedy najlepiej?

Wiata śmietnikowa drewniana

Chociaż niedroga w wykonaniu, to jednak niezbyt trwała – drewniana wiata śmietnikowa nie jest często używana na osiedlach mieszkaniowych, natomiast można zobaczyć ją przy domach jednorodzinnych.

Alternatywą dla wiaty z drewna może być model wykończony panelami drewnopodobnymi, które są bardziej odporne na uszkodzenia i czynniki pogodowe od naturalnych desek.

Wiata śmietnikowa stalowa

Dobrym wyborem na osiedle mieszkaniowe będzie wiata stalowa. Wiaty tego typu są bardzo wytrzymałe, trwałe i również estetyczne.

Producenci wiat stalowych mogą zaprezentować je klientom w różnych wariantach pod względem ich rozmiarów oraz wykończenia.

Wiata śmietnikowa murowana

Na osiedlach mieszkaniowych wykorzystuje się również wiaty murowane. Są one dość drogie w realizacji, natomiast mają estetyczny wygląd oraz są bardzo trwałe. Takie wiaty często wykonuje się również w ogrodzeniu.

Jeszcze więcej informacji związanych z wybraniem odpowiedniej wiaty śmietnikowej można znaleźć na: http://hardkorowapaczka.pl/kryteria-doboru-wiaty-smietnikowej-na-osiedle-mieszkaniowe/