Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Bydgoszcz

Rolety tarasowe w formie żaluzji drewnianych

Rolety tarasowe w formie żaluzji drewnianych

Dzisiaj coraz częściej właściciele tarasów, decydują się na drewnianą zabudowę swojego tarasu i montowanie żaluzji drewnianych, które stanowią świetną roletę tarasową. Są bardzo nowoczesnym elementem naszego tarasu i domu. Żaluzje z drewna składają się z lameli, posiadających specjalny kąt załamania i mają odpowiednio ukształtowany profil. Chcąc dowolnie regulować ilość światła, które ma docierać do wnętrza naszego tarasu, musimy zwrócić uwagę na kąta nachylenia lameli. Kontrolowanie lameli, dokonuje się dzięki naszemu manualnemu  ruchowi, tak jak w przypadku rolet materiałowych. 

Jakie mają zastosowanie rolety tarasowe w formie żaluzji drewnianych?

Żaluzje tego typu, podobnie jak żaluzje zewnętrzne, chronią nas głównie przed szkodliwym promieniowaniem UV oraz porywistym wiatrem. Dodatkowo ochronią nas przed deszczem, bowiem ich konstrukcja jest nieco bardziej odporna na warunki atmosferyczne, niż w przypadku rolet materiałowych, a dodatkowo odpowiednio konserwowana wystarczy nam na wieki. Zwiększają one także poczucie intymności i izolacji. Nie zawsze chcemy być obserwowani przez sąsiadów. 

Na jakie parametry techniczne należy zwrócić uwagę, przy wyborze rolet tarasowych z funkcja żaluzji drewnianych?

Istotnym elementem, przy wyborze żaluzji drewnianych, jest zwrócenie uwagi na przekroje elementów drewnianych, które tworzą każdy moduł. Najważniejszą uwagę skupiają przekroje lameli, jeśli bowiem będą zbyt delikatne, to może to spowodować ich uszkodzenia. Dodatkowo żaluzje drewniane, to gwarancja niezawodności, a wszystko to za sprawą solidnych, drewnianych desek klejonych, które dają wystarczającą sztywność i zapewniają  stabilność całej konstrukcji. Dobrze jest zwrócić uwagę, by belka miała wymiary o przekroju 7,2 cm x 11,5 cm. Oczywiście wybierając rolety tarasowe w formie żaluzji drewnianych, musimy dokładnie wymierzyć ich szerokość i długość, tak aby zamówienie było idealnie zrealizowane na miarę naszych potrzeb. Idealnym miejscem montażu żaluzji, jest miejsce pomiędzy słupami nośnymi tarasu, a jego zadaszeniem. Istnieje także opcja stałego montażu żaluzji, bez możliwości regulacji. Istotną czynnością, jest także odpowiednie zaimpregnowanie desek, najlepiej sprawdzonym już preparatem. 

Jakie zalety przypisuje się roletom tarasowym?

Rolety tarasowe spełniają funkcje podstawowe, tak jak pozostała reszta ale różnią się także wyjątkowym wyglądem i trwałością. Spośród największych zalet wyróżniają się:

  • precyzyjna możliwość regulacji światła, które ma przedostać się do tarasu;
  • wykonanie z materiału naturalnego i dopasowanie elementów wykończeniowych, tak aby tworzyły spójną i estetyczną całość;
  • wysoka gwarancja;
  • ochrona przed promieniowaniem UV, wiatrem i innymi czynnikami pogodowymi;
  • zapewnienie strefy intymnej i osłona przed sąsiadami;
  • trwałość na lata;
  • możliwość impregnacji, w dowolnym kolorze;
  • nowoczesny i naturalny wygląd, w stylu rustykalnym, czy norweskim;
  • przyczynianie się do ochrony środowiska;
  • łatwość zbudowania konstrukcji.

Żaluzje drewniane, mające funkcje rolet tarasowych, z pewnością będą stanowiły dodatkowy ozdobny element naszego domu oraz spełnią na wysokim poziomie wszystkie praktyczne funkcje.