Obecnie nie trzeba kupować samochodu, aby móc z niego korzystać na co dzień – wypożyczalnie zapewniają szeroką ofertę pojazdów na wynajem długo- i krótkoterminowy. Nową opcją, cieszącą się coraz większą popularnością, jest także auto abonament. Na czym polega i czy warto zdecydować się na takie rozwiązanie?

Auto abonament, czyli nowe auto na rok

Zakup samochodu to kosztowne przedsięwzięcie, najczęściej wiążące się z wieloletnimi zobowiązaniami. Nawet, jeśli mamy do czynienia z nowym modelem, w który nie trzeba już wkładać pieniędzy na ewentualne naprawy, jego wartość będzie szybko spadać, a sprzedaż i kolejny zakup to następne formalności, koszty i zobowiązania. Na szczęście istnieje sposób na to, by cieszyć się nowym autem do swojej dyspozycji bez minusów wiążących się z zakupem – taką możliwość daje auto abonament. Jest to specjalna opcja, umożliwiająca uzyskanie nowego samochodu na 12 miesięcy, przy czym płaci się jedynie comiesięczny abonament, jak za telewizję czy Internet.

Z usługi samochodu na abonament może skorzystać zarówno osoba prywatna, jak i firma – jest to sposób na jeżdżenie na co dzień autem prosto z salonu, bez konieczności kupowania drogiego modelu. Wysokość miesięcznego abonamentu jest zależna oczywiście od standardu auta i wersji wyposażenia, jednak jest to bardzo korzystna finansowo opcja, pozwalająca uniknąć większych i bardziej zobowiązujących kosztów, takich jak kredyt. Po roku użytkowania zwraca się samochód do wypożyczalni i można zrezygnować z dalszych usług, lub wybrać dla siebie nowy model – również pochodzący prosto z salonu.

Jakie korzyści niesie ze sobą auto na abonament?

Auto abonament to usługa skonstruowana w taki sposób, by umożliwić klientom korzystanie z nowych samochodów bez konieczności ich kupna, przy zachowaniu atrakcyjnych warunków finansowych i przejrzystych zasad. Do największych zalet tej opcji należą:

  • jasne zasady – klient otrzymuje nowe auto na 12 miesięcy i może z niego korzystać przy minimalnych ograniczeniach, płacąc jedynie miesięczny abonament,
  • duży wybór najnowszych modeli aut – w ofercie samochodów w abonamencie znajduje się wiele modeli zarówno najpopularniejszych, jak i najbardziej prestiżowych marek w różnych wersjach wyposażenia, dzięki czemu każdy klient znajdzie dokładnie takie auto, jakiego szuka,
  • różne wersje pakietów, co pozwala na dopasowanie umowy do swoich potrzeb – pakiety obejmują różny zakres dodatkowych usług, jakie klient otrzymuje wraz z pojazdem; można wybrać np. opcję z pełnym ubezpieczeniem OC i AC lub z usługą assistance i zastępczym samochodem w razie potrzeby,
  • możliwość wymiany auta po roku na zupełnie nowe – po zakończeniu usługi można podpisać nową umowę na nowy samochód na abonament,
  • minimum formalności – usługa auta na abonament jest skonstruowana w taki sposób, by była przyjazna dla każdego klienta – z tego względu formalności są ograniczone do minimum, a większość spraw jest załatwiana przez wypożyczalnię.

Auto na abonament zyskuje same pozytywne opinie, jest to bowiem rozwiązanie wiążące się z wieloma zaletami – można otrzymać na bardzo korzystnych warunkach finansowych samochód prosto z salonu, nie martwiąc się przy tym o długoterminowe zobowiązania czy niejasne zasady.

Auto na abonament – czy to korzystna opcja?