Tak bardzo przywykliśmy do tego, że podłogi w łazienkach oraz toaletach wykończone są przy użyciu płytek ceramicznych, iż trudno nam uwierzyć w efektywność oraz skuteczność innych rozwiązań. Tymczasem glazura w łazience jest nieprzyjemnie zimna w dotyku – chyba, że znajduje się pod nią system ogrzewania podłogowego – i nieodporna na uszkodzenia związane z uderzeniami. A komu choć raz w życiu nie spadł szklany flakon z wodą perfumowaną albo innym specyfikiem?

Kiedyś popularnym systemem podłogowym w łazienkach były panele drewniane z litego drewna. Drewno stosunkowo dobrze toleruje kontakt z wilgocią, o ile nie jest ona nadmierna, i jest bardzo przyjemne w dotyku. Niestety wykonanie podłogi łazienkowej z drewna – wymaga ona dodatkowego zabezpieczenia grzybo- i bakteriobójczego – to relatywnie wysoki koszt. A w dzisiejszych czasach mało kto remontując łazienkę z godnie z bieżącymi trendami myśli o podłodze na lata…, a właściwie dziesięciolecia. Alternatywą o bardzo zbliżonych właściwościach są panele winylowe oferowane przez Dekorus Warszawa pod adresem http://www.dekorus.waw.pl/pl/sprzedaz,11.htm.

W dzisiejszym artykule odpowiadamy na pytania dotyczące zastosowania oraz użytkowania podłóg winylowych w wymagających miejscach, takich jak łazienki czy toalety. Możemy bowiem bezpiecznie założyć, że podłoga, która sprawdzi się w łazience będzie funkcjonalna także winnych wymagających pomieszczeniach w naszym domu, takich jak kuchnia czy przedpokój.

panele winylowe w łazience

Panele winylowe – system montażu

Dekorus Warszawa oferuje panele winylowe oraz podłogowe płyty winylowe. Pierwsze to panele podłogowe z systemem montażowym „klik”, w który wyposażone są także panele podłogowe dostępne w dużych składach i supermarketach budowalnych, takich jak Castorama. Panele winylowe z systemem klik montuje się jako podłogi pływające. Możliwy jest ich montaż na dużych powierzchniach, także w wariancie bezprogowym, co doskonale wpisuje się w aktualne trendy wnętrzarskie. Podłogę winylową pływającą możemy ułożyć na system ogrzewania podłogowego. Panele winylowe mają doskonałe właściwości termiczne i świetnie sprawdzają się w pomieszczeniach ogrzewanych podłogowo. Drugi rodzaj podłóg winylowych to podłogowe płyty winylowe dostępne w różnych grubościach. Ich montaż polega na klejeniu płyt bezpośrednio do przygotowanego w tym celu podłoża. Teoretycznie podłogi winylowe klejone również mogą być układane na system ogrzewania podłogowego, w praktyce wszystko zależy od zastosowanego kleju montażowego. Należy się upewnić, że po zaschnięciu klej nie będzie zmieniał swoich właściwości, kiedy zmieni się temperatura podłogi.

Podłogowe płyty winylowe i panele – właściwości nowoczesnej podłogi winylowej

Podłogi winylowe mają właściwości zbliżone do właściwości podłóg drewnianych. Są więc ciepłe i przyjemne w dotyku – zachęcają do pieszych wędrówek na boso. Są elastyczne, dlatego bardzo dobrze tłumią dogłosy kroków oraz dźwięki wydawane przez upadające przedmioty. Ich elastyczność sprawa także, że podczas uderzenia płyta lub panel nie kruszą się, a na jego powierzchni nie pojawiają się nieestetyczne odpryski. Dodatkową zaletą podłóg winylowych jest fakt, iż są one antystatyczne (nie przyciągają kurzu) i plamoodporne (większość barwników spożywczych i nie tylko nie zostawi na ich powierzchni nieestetycznych plam i odbarwień). Dodatkowo panele podłogowe winylowe dostępne są również w wariancie wodoodpornym, dzięki czemu jeszcze lepiej zdają egzamin podczas aplikacji w łazienkach i toaletach, gdzie podłoga ma nieustanny kontakt z wodą oraz wilgocią.