200 uczniów z Brzozy dostało lekcję, która może uratować wakacje

200 uczniów z Brzozy dostało lekcję, która może uratować wakacje

FOT. Policja Bydgoszcz

Profilaktyk Anna Noworyta z Komisariatu Policji Bydgoszcz-Wyżyny spotkała się w Szkole Podstawowej w Brzozie z uczniami klas VI-VIII. W rozmowie w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo w lecie” padły konkretne ostrzeżenia o wypoczynku nad wodą, w górach, w mieście i na wsi.

Jak podaje Komisariat Policji Bydgoszcz-Wyżyny, Anna Noworyta, która na co dzień zajmuje się problematyką nieletnich, mówiła też o kontakcie z osobami nieznajomymi oraz o bezpieczeństwie w Internecie. Przy okazji promowała konkurs plastyczno-filmowy „Letni przeWODNIK”, a celem spotkań było przypominanie młodzieży, by przewidywała skutki własnych decyzji nie tylko w wakacje, ale przez cały rok szkolny.

W zajęciach uczestniczyło łącznie około 200 uczniów. Profilaktyka w takim wydaniu ma dziś największą wartość - potrafi zatrzymać niebezpieczny pomysł, zanim zmieni się w wakacyjny problem.

na podstawie: KMP w Bydgoszczy.

Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (Policja Bydgoszcz). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.