Pieszy złamał zasady tylko raz - kierowcy wpadli 39 razy w Bydgoszczy

Na przejściach dla pieszych w Bydgoszczy policjanci wyłapywali przede wszystkim kierowców, którzy zbyt często lekceważyli prędkość w rejonie pasów. W czasie akcji „Bezpieczny pieszy” funkcjonariusze ujawnili 39 wykroczeń po stronie kierujących, a pieszy popełnił jedno przewinienie. Działania prowadził Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy, głównie w miejscach, gdzie najczęściej dochodzi do groźnych zdarzeń z udziałem niechronionych uczestników ruchu.
Policjanci pojawili się przede wszystkim przy przejściach dla pieszych i tam, gdzie zagrożenie dla pieszych jest największe. Ich uwaga była skierowana nie tylko na kierujących, ale też na samych pieszych, bo nawet pojedynczy błąd może skończyć się bardzo źle.
W trakcie działań mundurowi ujawnili jedno wykroczenie popełnione przez pieszego. Mężczyzna przeszedł przez jezdnię w miejscu niedozwolonym i został pouczony.
Znacznie więcej zastrzeżeń policjanci mieli do kierowców. W sumie odnotowali 39 wykroczeń, z czego aż 34 dotyczyły przekroczenia prędkości w rejonie przejścia dla pieszych. Funkcjonariusze wystawili 30 mandatów, a 9 kierujących zakończyło kontrolę pouczeniem.
Policjanci przypominają:
„Bezpieczeństwo na drogach zależy od nas wszystkich. Przestrzeganie przepisów, zachowanie ostrożności i wzajemny szacunek na drodze to podstawowe elementy, które wpływają na ograniczenie tragicznych zdarzeń.”
Ten bilans pokazuje, jak cienka jest granica między rutynową kontrolą a sytuacją, w której chwila nieuwagi zmienia zwykłą drogę w miejsce tragedii.
na podstawie: Policja Bydgoszcz.
Ostatnie Artykuły

Zawisza może otworzyć drzwi do finału, jakiego Bydgoszcz dawno nie widziała

Bydgoszcz nie zwalnia z gruntówkami – miasto szykuje kolejną falę utwardzeń

Światło, jazz i opera wypełnią kwietniowy program Akademii Muzycznej

Pieszy złamał zasady tylko raz - kierowcy wpadli 39 razy w Bydgoszczy

Dwa sobotnie poranki z filmem dla dzieci rozkręcą Bibliotekę Główną

Na Gniewkowskiej zniknęła gruntowa niedoróbka – jest nowa pieszojezdnia

Justyna Kubiak wraca do Bydgoszczy z poezją i bibliotekarską energią

Bydgoszcz nagradza tych, których prace i muzyka zostają na lata

Import opakowań z tworzyw sztucznych z Chin - przewodnik dla firm produkcyjnych

Bydgoskie muzeum zamienia urodziny patrona w dzień pełen sztuki i zabawy

58 kolizji i 10 pijanych kierowców - świąteczny weekend na drogach nie wybaczał

Wilczak nie czeka na wielki remont – kamienice przy Nakielskiej odzyskują charakter

Sekretna biblioteka na Długiej otworzy drzwi tylko na kilka godzin

