Orszak Trzech Króli w Bydgoszczy - policja zabezpieczała trasę i kierowała ruchem

Na trasie przemarszu policjanci kierowali ruchem i zabezpieczali skrzyżowania, by umożliwić bezpieczne przejście uczestników. Funkcjonariusze czuwali nad porządkiem od miejsca rozpoczęcia wydarzenia aż do Starego Rynku.
6 stycznia 2026 roku Orszak Trzech Króli wyruszył sprzed Bazyliki Rzymskokatolickiej pw. Św. Wincentego a Paulo i przeszedł do Starego Rynku. W wydarzeniu uczestniczyły rodziny z dziećmi oraz odwiedzający miasto mieszczanie.
Na całej trasie obecni byli funkcjonariusze bydgoskiego ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy oraz policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Bydgoszczy. Do zadań mundurowych należało zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom, nadzór nad ruchem oraz reagowanie na potencjalne zagrożenia.
Policjanci kierowali ruchem, zabezpieczali skrzyżowania i czasowo wstrzymywali przejazd pojazdów, aby umożliwić bezpieczne przejście Orszaku. Dzięki temu przemarsz odbył się bez zgłoszonych incydentów zagrażających uczestnikom.
Policja podziękowała mieszkańcom za stosowanie się do poleceń i za wyrozumiałość wobec czasowych utrudnień w ruchu. Informację o działaniach przekazał sierż. szt. Jakub Skrzypek.
na podstawie: Policja Bydgoszcz.
Ostatnie Artykuły

Stajnia w Myślęcinku zyska nowe życie. Trafi do studentów weterynarii

Podwózka zakończyła się rozbojem. Dwaj mężczyźni trafili do aresztu

Tramwaje wracają na Jagiellońską, ale znikną z Mostu Pomorskiego

Od żużla po rejs. Weekend w Bydgoszczy wypełnią sport, muzyka i spacery

111 wykroczeń w jeden dzień. Policja sprawdziła rowerzystów w Bydgoszczy

Tory przy zajezdni są gotowe. Toruńska wciąż czeka na finał

Powiat chełmiński dostanie miliony na drogi, ochronę i opiekę

Burze mogą szybko podnieść poziom wody. Ostrzeżenie dla Bydgoszczy

Dwa głosy mieszkańców zdecydują o projektach powiatu bydgoskiego

Burze i ulewy nad Bydgoszczą. Możliwy grad i silny wiatr

Potop zniknął na dekady. Bydgoszcz odzyskała jeden ze swoich symboli

Przyjemski i Pawełczak wracają na bydgoski tor po kolejny medal

Zabytek z podbydgoskiej gminy może stać się bohaterem twojej historii

275 tysięcy przeszkolonych. Akademia OLiOC bije rekord popularności
Przydatne dane teleadresowe
- Młodzieżowy Dom Kultury nr 6 w Bydgoszczy - zajęcia dodatkowe, zapisy i kontakt
- Zakład Sprzętu Ortopedycznego i Rehabilitacyjnego w Bydgoszczy - kontakt, oddziały, refundacja sprzętu
- Trzeci Urząd Skarbowy w Bydgoszczy - kontakt, godziny, zasięg terytorialny i e-usługi
- Sąd Rejonowy w Bydgoszczy - kontakt, wydziały, godziny i e-usługi
- Młodzieżowy Dom Kultury nr 2 im. dra Henryka Jordana w Bydgoszczy - zajęcia, zapisy, godziny
- Parafia farna w Bydgoszczy - msze, kancelaria, sanktuarium
