Zamiast bieżni spacer z psem w bydgoskim schronisku i kocie godziny

Zamiast bieżni — weź psa na spacer i zmień czyjeś życie. Bydgoskie schronisko zaprasza na regularne wyjścia z czworonogami i otwiera „kocie godziny” — sprawdź, kiedy przyjść, jak się zapisać i co zabrać ze sobą, żeby pomóc zwierzakom już dziś.
- Wyjdź z psem ze schroniska w Bydgoszczy i daj mu szansę na lepsze życie
- Przyjdź na „kocie godziny” i poznaj mieszkające w schronisku koty
Wyjdź z psem ze schroniska w Bydgoszczy i daj mu szansę na lepsze życie
Schronisko dla Zwierząt w Bydgoszczy uruchomiło akcję zachęcającą mieszkańców do spacerów z podopiecznymi. To propozycja dla osób, które chcą połączyć aktywność fizyczną z realną pomocą zwierzętom — każdego dnia takie wyjścia poprawiają samopoczucie psów i zwiększają ich szanse na adopcję.
„Zamiast bieżni, spacer z psem”
Regularne spacery to coś więcej niż chwila na załatwienie potrzeb — dla psów to kontakt z zapachami, dźwiękami i ruchem poza boksami, co łagodzi stres, pomaga w rehabilitacji po kontuzjach, przeciwdziała nadwadze oraz wzmacnia mięśnie i układ krążeniowo-oddechowy. Dla zwierząt z trudną przeszłością wyjścia z wolontariuszem to często pierwszy krok do odbudowania zaufania do człowieka.
Wolontariusze poznając psy indywidualnie — ich temperament i reakcje — pomagają też przyszłym adopcjom: mogą doradzić, który zwierzak będzie pasował do konkretnego domu. Schronisko zauważa, że psy regularnie wychodzące na spacery stają się pogodniejsze i bardziej otwarte na kontakty z ludźmi, co zwiększa ich atrakcyjność dla odwiedzających.
Aby wziąć udział w spacerze, obowiązują wcześniejsze zapisy na konkretny dzień i godzinę. Zapisy przyjmowane są telefonicznie pod numerem 512 282 853 w godzinach pracy placówki: od wtorku do piątku w godz. 10:00–18:00 oraz w weekendy w godz. 14:00–18:00. Na spacer należy zabrać dowód osobisty i stawić się przynajmniej na godzinę przed zamknięciem schroniska. Organizatorzy zapewniają smycze i obroże. Mile widziane są osoby dorosłe i dzieci (maluchy wyłącznie pod opieką dorosłego).
Przyjdź na „kocie godziny” i poznaj mieszkające w schronisku koty
Oprócz spacerów dla psów schronisko prowadzi także tzw. „kocie godziny” — czas, podczas którego każdy, kto lubi koty, może bez wcześniejszego umawiania przyjść i spędzić z nimi chwilę. Osoby pełnoletnie oraz dzieci pod opieką dorosłych mogą w godzinach pracy placówki wejść do ogrodzonej przestrzeni na świeżym powietrzu i bawić się z kotami, głaskać je, szczotkować lub po prostu obserwować ich zachowania.
„Kocie godziny”
Schronisko przypomina, że kontakt z kotami ma też pozytywny wpływ na ludzi — może poprawiać samopoczucie, przeciwdziałać samotności i wpływać korzystnie na zdrowie (m.in. obniżenie ciśnienia krwi). W trakcie spotkań z kotami goście wykonują takie czynności jak głaskanie, zabawa, szczotkowanie czy czytanie na głos — wszystko po to, by zwierzęta miały więcej serdecznej uwagi i by łatwiej nawiązywały więzi, które mogą skończyć się adopcją.
Jeśli chcesz pomóc — zadzwoń: 512 282 853 (wt–pt 10:00–18:00, weekendy 14:00–18:00). Przyjdź z dowodem osobistym i pamiętaj o przybyciu co najmniej godzinę przed zamknięciem.
Na podst. Urząd Miasta Bydgoszczy
Ostatnie Artykuły

Bydgoscy policjanci rozłożyli na czynniki pierwsze swoją pracę przed studentami

Ostatnie miejsca znikają przed biegiem, który otworzy 680. urodziny Bydgoszczy

Świąteczny wyjazd może drogo kosztować - policja rusza z kontrolami

Bydgoskie przystanki zmienią twarz, a na dachach pojawią się rośliny

Wiosna w Bibliotece u Bełzy przerobi gałęzie i kartony na domową ozdobę

Prom „Koronowo” wraca na wodę przed majówką nad Zalewem Koronowskim

Botanik znów otworzył bramy i kusi spacerem wśród wiosennej zieleni

Podleśna rusza dalej i ma wreszcie spiąć Glinki z nowym układem dróg

Bydgoszcz przyciąga medycyną i coraz śmielej walczy o studentów z zagranicy

Szkoły z Koronowa i Karolewa dostają cyfrowy zastrzyk przed erą fake newsów

71-latek z Opla na DK10 złamał dwa zakazy w kilka sekund

Sułkowskiego zmienia rytm ruchu i samochody pojadą po zachodniej jezdni

Kwiecień w Teatrze Polskim przynosi Medeę, Ryszarda III i scenę pełną niespodzianek

