Święto ul. Gimnazjalnej 23 sierpnia — koncerty, targ i atrakcje

Gimnazjalna zamieni się w miejski salon — w sobotę (23 sierpnia) od 13:00 ulice zapełnią się muzyką, designem, pokazami i… teatralnymi zwierzakami. Przyjdź na spacer, zajrzyj na wystawy „Made in Bydgoszcz” i spróbuj pilatesu na patio — wszystko bez samochodów i w rytmie jazzu.
- Wydarzenie na ul. Gimnazjalnej w Bydgoszczy — bądź od godz. 13:00 na miejscu
- Aktywności, warsztaty i atrakcje — pilates, psychologia i teatralne maski
Wydarzenie na ul. Gimnazjalnej w Bydgoszczy — bądź od godz. 13:00 na miejscu
MIEJSCE: ulica Gimnazjalna (Śródmieście, Bydgoszcz). DATA: 23 sierpnia. GODZINA ROZPOCZĘCIA: 13:00. Organizatorami są przedsiębiorcy i mieszkańcy wspólnie z Menedżerem Starego Miasta i Śródmieścia.
W sobotę ruch na ulicy będzie zamknięty, co stworzy komfortową przestrzeń dla uczestników — spacerowiczów, rodzin i osób szukających weekendowej inspiracji. W samym centrum programu znajdzie się muzyka na żywo: za oprawę dźwiękową odpowiada Kevin Górzyński Trio, które zapowiada standardy jazzowe w nowoczesnym wydaniu.
Na ulicy odbędzie się kolejna odsłona wystawy z cyklu „Made in Bydgoszcz” — przegląd lokalnych produktów przygotowany z myślą o mieszkańcach i gościach. Równolegle działać będzie mini targ z designem, idealny dla osób poszukujących oryginalnych przedmiotów i upominków.
Aktywności, warsztaty i atrakcje — pilates, psychologia i teatralne maski
Osoby dbające o ciało znajdą coś dla siebie: pilates prowadzony będzie na patio za kamienicami. Dla tych, którzy chcą porozmawiać o kondycji psychicznej, zaplanowano spotkanie z zespołem psychologów — wydarzenie zacznie się krótką prelekcją wprowadzającą, po której odbędzie się otwarta dyskusja o dobrostanie psychologicznym.
Na smakoszy czekają stoiska lokalnej gastronomii serwujące wyjątkowe przysmaki, a klimat imprezy podkręcą energiczne DJ sety. Po zmroku ulica zostanie podświetlona — dodatkowa atrakcja dla miłośników fotografii architektury miejskiej.
W programie pojawi się także pchli targ oraz spotkanie z lokatorami ulicy „Balonowa 5” z Teatru Kameralnego im. Wandy Rucińskiej w Bydgoszczy. Uczestnicy, a zwłaszcza dzieci, będą mogły obejrzeć z bliska misternie wykonane kostiumy, dotknąć rekwizytów oraz spróbować gry na nietypowych instrumentach: świergołajce, trąbopianie i bimbafonie.
“Gimnazjalna to ulica na bydgoskim Śródmieściu o niepowtarzalnym klimacie. Doskonały przykład oddolnej przemiany przestrzeni miejskiej. Ta unikalna przestrzeń, która już dawno zdobyła uznanie wśród odwiedzających, pod koniec sierpnia stanie się jeszcze bardziej atrakcyjna” – Maciej Bakalarczyk Menedżer Starego Miasta i Śródmieścia.
Plan wydarzeń przewiduje atrakcje dostępne bez zapisów — warto jednak przyjść wcześniej, by skorzystać z pokazów i warsztatów. Ulica w tym dniu będzie idealnym miejscem na rodzinny spacer, spotkanie z przyjaciółmi lub sesję fotograficzną.
Przyjdź na ul. Gimnazjalną w sobotę 23 sierpnia od godz. 13:00 — zapowiada się inspirujący, miejski popołudniowo‑wieczorny festyn, który podkreśli to, co w Bydgoszczy najlepsze: twórczość, sąsiedzką inicjatywę i klimat miejsc, które żyją własnym rytmem.
Na podstawie: UM Bydgoszcz
Ostatnie Artykuły

Wyspa Młyńska pełna rodzin i nauki. Bydgoszcz świętowała podwójny jubileusz
![[PIŁKA RĘCZNA] KU AZS UKW Bydgoszcz – SPR Wybrzeże Gdańsk 37:28 w I Lidze Mężczyzn (Grupa A) – bydgoszczanie pewnie dopisali dwa punkty](/images/mecz/thumbnails/ku-azs-ukw-bydgoszcz-spr-wybrzeze-gdansk-25042026-3728.webp)
[PIŁKA RĘCZNA] KU AZS UKW Bydgoszcz – SPR Wybrzeże Gdańsk 37:28 w I Lidze Mężczyzn (Grupa A) – bydgoszczanie pewnie dopisali dwa punkty
![[PIŁKA NOŻNA] Błękitni Stargard – Zawisza Bydgoszcz 2:3 w Betclic 3. Liga Grupa 2 (Grupa II) – bydgoszczanie dowożą ważne zwycięstwo](/images/mecz/thumbnails/blekitni-stargard-zawisza-bydgoszcz-25042026-23.webp)
[PIŁKA NOŻNA] Błękitni Stargard – Zawisza Bydgoszcz 2:3 w Betclic 3. Liga Grupa 2 (Grupa II) – bydgoszczanie dowożą ważne zwycięstwo

Mały pochód i wielka lekcja historii w centrum Bydgoszczy

Młodzi śpiewali o Bydgoszczy. Pałac Młodzieży usłyszał premierową piosenkę

Przejechał na czerwonym i wpadł w pułapkę bydgoskich policjantów z Wyżyn

Lotnisko w Bydgoszczy sparaliżowały dwa alarmy podczas ćwiczeń służb

Bydgoszcz świętuje 680 lat. Rynek i Wyspa Młyńska wejdą w urodzinowy rytm

Bydgoszcz zagra na pełny regulator - Drums Fusion wraca do miasta

Plac Wolności już nabiera kształtu. Kwiaciarnie wracają na swoje miejsce

Hejt to nie anonimowy troll, to kolega z ławki. Jak naprawdę wygląda cyfrowe życie uczniów?

To nie jest już „internet”. To ich codzienność. Co naprawdę widzą młodzi w sieci?

Pełna aula w Bydgoszczy - policja i eksperci ostrzegli przed narkotykami

