Bydgoszcz w kwiatach i zieleni zgłoszenia do końca sierpnia czekają

Masz w Bydgoszczy balkon pełen kwiatów lub ogródek, którym chcesz się pochwalić? To idealny moment, by zgłosić się do corocznego konkursu „Bydgoszcz w kwiatach i zieleni”. Organizatorzy czekają na zgłoszenia do końca sierpnia, a do wygrania jest 3 tysiące złotych! Nie przegap szansy, by Twój zielony zakątek zabłysnął na mapie miasta.
- Zadbaj o swój balkon i ogród – konkurs „Bydgoszcz w kwiatach i zieleni” czeka na Ciebie
- Zgłoś swój zielony kącik – prosty sposób na udział w konkursie „Bydgoszcz w kwiatach i zieleni” 2025
- Bydgoskie tradycje zieleni mają ponad 180 lat – pielęgnuj historię razem z nami
Zadbaj o swój balkon i ogród – konkurs „Bydgoszcz w kwiatach i zieleni” czeka na Ciebie
Towarzystwo Miłośników Miasta Bydgoszczy zaprasza wszystkich mieszkańców do udziału w konkursie, który promuje piękno miejskiej zieleni. Możesz zgłosić swoje ukwiecone miejsce w jednej z trzech kategorii: najpiękniejszy balkon lub okno, najładniejszy ogródek oraz wyjątkowe aranżacje w placówkach oświatowych, punktach usługowych czy budynkach użyteczności publicznej.
Łączna pula nagród wynosi 3 tysiące złotych, a przedsięwzięcie jest współfinansowane przez Urząd Miasta Bydgoszczy. To świetna okazja, aby nie tylko zadbać o estetykę swojego otoczenia, ale także zdobyć atrakcyjne nagrody.
Zgłoś swój zielony kącik – prosty sposób na udział w konkursie „Bydgoszcz w kwiatach i zieleni” 2025
Udział w konkursie jest bardzo łatwy. Wystarczy wykonać od 3 do 5 zdjęć swojego balkonu, ogródka lub innej aranżacji zieleni i przesłać je wraz z wypełnionym formularzem zgłoszeniowym do 31 sierpnia 2025 roku.
Zgłoszenia można nadsyłać:
- poprzez elektroniczny formularz dostępny na stronie Towarzystwa Miłośników Miasta Bydgoszczy;
- mailem – formularz należy podpisać, zeskanować lub sfotografować i wysłać wraz ze zdjęciami na adres [email protected] z tematem wiadomości „Konkurs Bydgoszcz w kwiatach i zieleni 2025”;
- w formie papierowej – podpisany formularz można dostarczyć osobiście do biura TMMB przy ul. Jezuickiej 4 wraz z załączonymi zdjęciami na nośniku elektronicznym lub jako odbitki fotograficzne (minimum 13 cm x 18 cm).
Patronat honorowy nad konkursem objął Prezydent Miasta Bydgoszczy Rafał Bruski, co podkreśla rangę wydarzenia dla miasta.
Bydgoskie tradycje zieleni mają ponad 180 lat – pielęgnuj historię razem z nami
Konkurs „Bydgoszcz w kwiatach i zieleni” to nie tylko rywalizacja o nagrody. To kontynuacja bogatej tradycji sięgającej 1835 roku, kiedy to mieszkańcy miasta sami dbali o kwiatowe dekoracje swoich domów i porządek wokół nich. Dzięki ich zaangażowaniu Bydgoszcz była uznawana za prawdziwą oazę zieleni.
„Nic dziwnego, że wskazywano Bydgoszcz jako oazę zieleni zbudowaną rękami swoich obywateli.”
W okresie międzywojennym miasto plasowało się obok Warszawy i Katowic jako jedno z najbardziej zielonych miejsc w Polsce. Piękna promenada na Wzgórzu Dąbrowskiego była wzorem dla innych. Teraz Twoje ukwiecone miejsce może być kolejnym powodem do dumy bydgoszczan!
Na podstawie: Urząd Miasta w Bydgoszczy
Ostatnie Artykuły

Zawisza wraca do II ligi. Awans padł po nerwowej końcówce
![[PIŁKA NOŻNA] Zawisza Bydgoszcz – Wikęd Luzino 2:0 w Betclic 3. Liga Grupa 2 (Grupa II) – awans do 2. ligi](/images/mecz/thumbnails/zawisza-bydgoszcz-wiked-luzino-23052026-20.webp)
[PIŁKA NOŻNA] Zawisza Bydgoszcz – Wikęd Luzino 2:0 w Betclic 3. Liga Grupa 2 (Grupa II) – awans do 2. ligi

Bydgoska kontrola hulajnóg - 44-latek miał 2,5 promila i mandat

W Bydgoszczy młodzi i finanse oświaty znalazły się w jednym panelu

Nowy sztandar i 150 lat tradycji. Strażacy świętowali w Grudziądzu

Czerwiec w Filharmonii Pomorskiej przyniesie leżaki, operę i symfonie

Bydgoszcz szykuje weekend pełen spacerów, muzyki i rodzinnych planów

Dwie najlepsze pary z jednego komisariatu wygrały bydgoskie eliminacje Patrol Roku 2026

Chciał ukraść łańcuszek w Solcu Kujawskim - po niespełna 2 godzinach wpadł w Bydgoszczy

Na bydgoskich ulicach ruszają testy 11 elektrobusów

Camp-Lab I 2026 rusza z listą wybranych. Bydgoszcz znów spina kulturę z młodymi

NGO Fest na Wyspie Młyńskiej – bydgoskie organizacje wyjdą do ludzi

Sułkowskiego w przebudowie. Ruch na Osiedlu Leśnym znów się zmieni

Powiat bydgoski układa nową mapę turystyki z miejsc, które przyciągają
Przydatne dane teleadresowe
- Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza w Bydgoszczy - kontakt, oddziały, rejestracja
- Narodowy Bank Polski Oddział Okręgowy w Bydgoszczy - adres i kontakt
- Zarząd Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy - kontakt, rejonowe oddziały i zgłaszanie szkód
- Szpital Uniwersytecki nr 2 im. dr. Jana Biziela w Bydgoszczy - kontakt, dojazd, rejestracja
- Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Bydgoszczy - kontakt, godziny, zgłaszanie usterek
- Filharmonia Pomorska im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy - bilety, godziny, dojazd i oferta edukacyjna
