Akcja Truck & Bus” na drogach powiatu bydgoskiego - co się wydarzy?

Bydgoscy policjanci z sukcesem przeprowadzili ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne Truck & Bus”, które miały na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach. Sprawdź, jakie wyniki przyniosła ta akcja!
- Bezpieczeństwo na drogach Bydgoszczy w rękach policji
- Wyniki kontroli drogowych w Bydgoszczy
Bezpieczeństwo na drogach Bydgoszczy w rękach policji
Wczoraj, 19 lutego 2025 roku, bydgoscy policjanci ruchu drogowego wspólnie z funkcjonariuszami żandarmerii wojskowej zorganizowali intensywne kontrole w ramach akcji Truck & Bus”. Działania te koncentrowały się na kierowcach pojazdów ciężarowych, autobusów oraz busów, mając na celu ujawnienie nieprawidłowości związanych z transportem osób i towarów.
Wyniki kontroli drogowych w Bydgoszczy
W trakcie akcji skontrolowano łącznie 276 pojazdów, w tym 123 ciężarówki. Policjanci odkryli, że aż 67 z nich nie spełniało wymogów technicznych, a jeden pojazd został całkowicie wycofany z ruchu. Zatrzymano również 23 dowody rejestracyjne oraz stwierdzono cztery przypadki niewłaściwego zabezpieczenia ładunku. Ponadto, funkcjonariusze odnotowali 68 wykroczeń związanych z przekroczeniem prędkości, co pokazuje, jak ważne są takie działania dla zapewnienia bezpieczeństwa na naszych drogach.
Policja nałożyła 114 mandatów karnych i sporządziła sześć wniosków o ukaranie do sądu. Warto podkreślić, że podczas kontroli zatrzymano także osobę poszukiwaną przez organy ścigania. Takie akcje są niezbędne dla poprawy bezpieczeństwa na bydgoskich drogach i eliminacji zagrożeń związanych z transportem drogowym.
Źródło: Policja Bydgoszcz
Ostatnie Artykuły

Hejt w szkolnej ławce - policjanci w Bydgoszczy ostrzegli uczniów

W Bydgoszczy rusza festiwal z trzema dniami muzyki i piętnastoma artystami

Rekord na starcie Bydgoskiego Biegu Urodzinowego. Pobiegnie ponad 1500 osób

Bydgoszcz zaczyna urodzinowy weekend od teatru, spacerów i wielkiej sceny

W Koronowie postawiono na autyzm i bibliotekę otwartą dla wszystkich

Wyspa Młyńska domyka rewitalizację. Zostały już tylko ostatnie prace

Bydgoszcz znów na czele zielonego rankingu i wyprzedziła duże metropolie

Dźwiękokracja w Bydgoszczy nabiera tempa. Nabór wciąż jest otwarty

Ekologiczny piknik na kampusie PB połączy zabawę z oddawaniem makulatury

Krzywa na Miedzyniu rusza z utwardzaniem po zakończeniu prac gazowniczych

Piłkarskie finały w Solcu Kujawskim przyniosły karny dreszczowiec i awans

Telefon wrócił do właściciela, a 36-latek trafił za kratki po rozboju

Nowoczesne pozycjonowanie stron internetowych dla biznesu

