Bydgoski Bazar: Przyjdź i Daj Nowe Życie Ubraniom
Bydgoski Bazar - podaruj drugie życie ubraniom
  1. Wydarzenie odbędzie się w najbliższą sobotę, 8 czerwca.
  2. Miejsce: Bydgoskie Centrum Targowo-Wystawiennicze, ul. Gdańska 187.
  3. Godziny otwarcia dla kupujących: 12:00 – 17:00.
  4. Wstęp wolny.

W nadchodzącą sobotę, 8 czerwca, w Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym odbędzie się piąta edycja Bydgoskiego Bazaru. Wydarzenie to stanowi doskonałą okazję do zakupu ubrań z drugiej ręki, co pozwala nie tylko na oszczędności, ale również na działania proekologiczne.

Wiosna to idealny moment na przegląd garderoby. Często okazuje się, że wiele ubrań zalega w szafach, nie pasując już rozmiarem lub po prostu przestając się podobać. Bydgoski Bazar to świetna okazja, aby dać im drugie życie. Wśród wystawców znajdziemy zarówno unikatowe ubrania, jak i niepowtarzalną biżuterię oraz akcesoria modowe. Jak podkreślają organizatorzy: Unikatowe ubrania, niepowtarzalna biżuteria i akcesoria modowe. To wszystko znajdziecie u nas na Bydgoskim Bazarze przy ul. Gdańskiej 187.

Przemysł odzieżowy ma ogromny wpływ na środowisko, zajmując drugie miejsce wśród branż o największym negatywnym oddziaływaniu na ekosystem. Na terenie Unii Europejskiej wyrzuca się około 6,6 mln ton ubrań i butów rocznie, co stanowi około 15 kg na osobę. Kupując ubrania z drugiej ręki, zmniejszamy zapotrzebowanie na produkcję nowych tkanin, co generuje mniej odpadów.

Warto pamiętać, że niewielkie uszkodzenia ubrań, takie jak dziurki, zmechacenia czy rozdarcia na szwie, nie muszą być powodem do wyrzucania. Naprawianie i przerabianie ubrań może nadać im niepowtarzalny wygląd, a także przedłużyć ich żywotność. Warto dzielić się niepotrzebnymi ubraniami w lokalnych społecznościach – w rodzinie, sąsiedztwie, wśród przyjaciół czy w pracy.

Z danych Komisji Europejskiej wynika, że przeciętny Europejczyk rocznie nabywa 26 kg nowych ubrań, a pozbywa się 11 kg. Większość z tych ubrań, często kupowanych pod wpływem emocji, kończy na wysypiskach. Wymiana garderoby nie musi wiązać się z marnotrawstwem – dzięki takim inicjatywom jak Bydgoski Bazar możemy dać ubraniom nowe życie.

Wstęp na wydarzenie jest wolny, a odbywać się będzie w Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym przy ul. Gdańskiej 187. Zapraszamy już w najbliższą sobotę, od godziny 12:00 do 17:00.


Na podst. Urząd Miasta Bydgoszczy