Start rywalizacji o Rowerową Stolicę Polski już 1 czerwca
Już za kilka dni rozpocznie się szósta edycja Rowerowej Stolicy Polski. Mieszkańcy z pewnością będą mieli okazję uczestniczyć w licznych atrakcjach i konkursach przygotowanych specjalnie na tę okazję. Cała rywalizacja wystartuje 1 czerwca, ale już w najbliższą niedzielę będzie można przygotować się do tego wydarzenia.
  1. Trening przed Rowerową Stolicą Polski w niedzielę 19 maja.
  2. Mobilne stoisko Rowerowej Stolicy Polski w Myślęcinku.
  3. Specjalne odznaki i upominki dla uczestników.
  4. Bezpłatny serwis rowerowy i znakowanie rowerów przez policję.

W najbliższą niedzielę (19 maja) w Myślęcinku przy ul. Hippicznej, w godzinach 13:00 - 18:00, odbędzie się specjalne wydarzenie przygotowujące mieszkańców do rywalizacji o puchar Rowerowej Stolicy Polski. Na miejscu będzie czekać mobilne stoisko, gdzie każdy będzie mógł dowiedzieć się więcej o akcji i dołączyć do zabawy.

Podczas niedzielnego spotkania, uczestnicy będą mogli zdobyć specjalne odznaki w aplikacji Aktywne Miasta. Wystarczy przejechać 6 km, aby otrzymać wirtualną nagrodę. Dla tych, którzy pokonają 25 km w godzinach 13:00 - 17:00, przewidziane są koszulki rowerowe z poprzednich edycji Rowerowej Stolicy Polski, do wyczerpania zapasów.

Na miejscu będzie dostępny mobilny serwis rowerowy, gdzie każdy będzie mógł bezpłatnie sprawdzić stan swojego roweru. Dodatkowo, Komenda Miejska Policji w Bydgoszczy zaprasza do punktu znakowania rowerów w godzinach 15:00 - 17:00. Aby zabezpieczyć jednoślad przed kradzieżą, warto zabrać ze sobą dowód osobisty oraz dowód zakupu roweru lub kartę gwarancyjną.

Dla najmłodszych rowerzystów przygotowano liczne atrakcje, w tym gry i zabawy sportowo-sprawnościowe, quizy rowerowe z nagrodami oraz animacje. Każdy uczestnik otrzyma drobny upominek.

Warto wspomnieć, że na facebookowej stronie wydarzenia odbędzie się specjalny konkurs, w którym również można wygrać ciekawe nagrody.

Więcej informacji na temat Rowerowej Stolicy Polski i wydarzeń towarzyszących można znaleźć na stronie internetowej Aktywnej Bydgoszczy.


Urząd Miasta