Dofinansowanie do fotowoltaiki w Rybniku – to musisz wiedzieć

Inwestycja w fotowoltaikę w ostatnim czasie stała się niezwykle popularna wśród Polaków budujących domy lub modernizujących je. Dzisiaj panele można znaleźć także na dachach biurowców, urzędów, szkół czy kościołów. Powstają wręcz całe farmy fotowoltaiczne – wszystko po to, aby zyskać energię ekologiczną ze słońca i zmniejszyć wysokość rachunków za prąd oraz skalę zanieczyszczenia.

Dofinansowanie fotowoltaiki – Rybnik

W walce o czyste powietrze nie pozostają bierni także mieszkańcy Rybnika. Dofinansowania do fotowoltaiki cieszą się dużym zainteresowaniem, ponieważ pozwalają znacznie zmniejszyć jednostkowy koszt związany z zakupem, projektem oraz montażem paneli. Własna minielektrownia ma wiele zalet, lecz jedną (pozorną) wadę. Kosztuje dość sporo. Jednak trzeba pamiętać, że w długofalowej perspektywie inwestycja na pewno się zwróci. A Twój wkład w walkę o czyste powietrze będzie bezcenny!

Programy dofinansowania do fotowoltaiki w Rybniku

Z jakich konkretnie form pomocy mogą skorzystać mieszkańcy Rybnika? Przede wszystkim z takich programów jak:

  • „Mój prąd”, który zakłada dofinansowanie do instalacji fotowoltaicznych na rzecz osób fizycznych produkujących prąd dla własnych potrzeb. W tym celu trzeba spełnić kilka warunków, a jednym z nich jest podpisanie umowy kompleksowej z Operatorem Sieci Dystrybucyjnej.
  • Dotacja dla rolnika – program przewiduje wsparcie finansowe dla osób, które prowadzą gospodarstwa rolne. Mogą skorzystać oni z ulgi inwestycyjnej w wysokości 25% kosztów całościowych poniesionych w związku z zakupem fotowoltaiki.