Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Bydgoszcz

Idealne mieszkanie dla singla

Wybór mieszkania to poważna decyzja, a rodzaj wybieranej nieruchomości zależy od wielu aspektów. Jednym z nich jest sytuacja rodzinna. Single zazwyczaj stawiają na małe i średnie mieszkania, które zapewniają komfort, wolność i prywatność. Na co zwrócić uwagę, wybierając mieszkanie dla singla?

Metraż

Wybór wielkości mieszkania jest w dużej mierze uzależniony od możliwości finansowych. Zazwyczaj kupujemy takie mieszkanie, na jakie nas stać. Lepiej jednak zrezygnować z kawalerek i bardzo małych mieszkań, które nie zapewniają odpowiedniej przestrzeni niezbędnej do przechowywania rzeczy, czy akcesoriów związanych z hobby. Większe mieszkanie przyda się również jeśli priorytety życiowe ulegną zmianie, a my zechcemy dzielić z kimś mieszkanie. Single najczęściej wybierają mieszkania dwupokojowe, które mają około 40 – 50 m kw. Taki metraż nie przytłacza, a jednocześnie daje duże możliwości aranżacyjne i swobodę.

Sprawdź ranking inwestycji w Toruniu

Lokalizacja

Wybierając mieszkanie, zawsze warto zwrócić uwagę na lokalizację, która powinna być dobrze dopasowana do naszego trybu życia. Długie dojazdy do pracy mogą być znacznym obciążeniem finansowym i stratą czasu. Dlatego warto wybrać lokal zlokalizowany w niedużej odległości od aktualnego miejsca zatrudnienia. Ważnym aspektem jest też bliskość do centrum, ośrodków kulturalnych i sportowych, zwłaszcza jeśli lubi się częste wyjścia z domu i nie jest się typem domatora. Ważnym aspektem, który zapewnia wygodę jest również niewielka odległość od sklepów i przychodni.

Rozkład mieszkania

Ważny jest również rozkład mieszkania. Toaleta i łazienka razem, czy osobno? Kuchnia otwarta na pokój dzienny? A może antresola? Te i wiele innych pytań, warto zadać sobie przed wyborem odpowiedniego mieszkania. Dzięki temu uzyska się naprawdę komfortową przestrzeń zgodną z naszymi osobistymi preferencjami. Warto przy tym pamiętać, że często wspólna łazienka i toaleta w mieszkaniu singli jest dobrym rozwiązaniem, które oznacza większą przestrzeń w mieszkaniu. Antresola jest bardzo ciekawym rozwiązaniem w wysokich mieszkaniach i doskonale sprawdza się w przypadku singli, pozwalając na zyskanie dodatkowe przestrzeni. Natomiast otwarta kuchnia doskonale sprawdzi się u osób, które lubią duże przestrzenie. Oddzielna kuchnia za to jest lepszym rozwiązaniem, dla singli, którzy dużo gotują, dzięki temu pokój dzienny nie będzie przesiąknięty kuchennymi zapachami.