Czy warto postawić na kuchnię węglową?

3 min czytania

Może kuchnia węglowa jest archaizmem, ale po dzień dzisiejszych jest prawdziwym sercem każdego domu. Na płycie kuchennej wesoło gadają garnki, a przy piecu cała rodzina grzeje sobie ręce. Warto także dodać, że jedzenie przygotowane na kuchni węglowej ma całkiem inny smak.

Dla kogo są przeznaczone kuchnie węglowe?

Gdy mamy już zamontowany kominek, piec lub kozę i piec centralny ogrzewania, to nie mamy już technicznych możliwości, aby w kuchni stanęła prawdziwa kuchnia węglowa. Wiadomo, że trudno jest zaczynać każdy dzień od palenia w kilku piecach. Najlepszym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest połączenie kaflowej kuchni, na której możemy gotować oraz także pieca z wodnym płaszczem, który zasila w całym domu kaloryfery wraz z bojlerem.

Jest to świetna propozycja dla wszystkich pasjonatów rozniecania porannego ognia oraz także osób lubiący styl rustykalny. Taka kuchnia węglowa komponuje się najlepiej w starym domu, ale od razu zaznaczamy, że z ogromnym powodzeniem można ją polecić właścicielom przyszłym projektów nowoczesnych. Wszystko jest zależne od samego stopnia zamiłowania do ognia oraz także do noszenia drewna i węgla.

Ile nas to będzie kosztowało?

Budowa kuchni, która jest oparta na piecowym wkładzie ma w swojej ofercie większość budowlanych składów, jak i także hurtowni metalowych artykułów. Ceny się wahają zależnie od producenta, jak i także parametrów. Na przykład zbyt duży wkład kuchenny to koszt około sześćset do siedemset złotych. Z kolei mniejszy około dwustu złotych mniej.

Czy warto postawić na kuchnię węglową?

W tej samej hurtowni czy też w tym samym sklepie kupić możemy kuchenną płytę z fajerkami czy też bez o rozmiarach, które odpowiadają naszej kuchni wymarzonej. Najbardziej praktyczne są te wykonane z mosiądzu lub z relingami aluminiowymi, na których powiesić można ręcznik, pogrzebacz czy też wysuszyć szybko rękawiczki przemoczone.

Dodatkowe informacje: W asortymencie sklepu Szalony Max znajdują się m.in. kowadła, kominki i piece, a także różnego rodzaju meble warsztatowe.

Koszt oczywiście zależnie od wielkości oraz kształtu waha się pomiędzy 300 złotych za narożną ramę do mniej więcej sześciuset złotych. Cena może być oczywiście wyższa, gdy chcemy mieć kuchnię o bardziej niestandardowych wymiarach. Jednak pamiętajmy o tym, że prawdziwa kuchnia musi obowiązkowo mieć duchówkę. Może to być taka zwykła z chromowanymi bądź emaliowanymi drzwiczkami czy też z szybką bądź bez. Jeśli chcemy nieco zaoszczędzić to możemy wybrać taką zwykłą bez żadnych wymyślnych wzorów.

Najlepiej, aby elementy zewnętrzne były utrzymane w jednym stylu, na przykład wszelkie wykończenia mosiężne, żeliwne lub mosiądzowane. Dobrane w konwencji zbliżonej kolorystycznej oraz elementy wzornicze taki, jak rewizyjne drzwiczki, czy taki drobiazg jak wentylacyjna kratka zagwarantuje, że całość kuchennej oraz piecowej kompozycji nabierze elegancji oraz szyku. Jeśli mamy jakieś wątpliwości, to powinniśmy rozwiać je u specjalistów. Nie bójmy się zadawać pytań. Na pewno specjaliści odpowiedzą na wszystkie nasze pytania i doradzą nam możliwie najlepsze rozwiązanie. Tego możemy być pewni i to na sto procent. Pamiętajmy o tym.

Autor: Zewnętrzny materiał partnerski

pulsbydgoszczy_kf